کل نماهای صفحه

۳۰ مهر ۱۳۹۴

نگرانی‌های آیت‌الله خامنه‌ای از توافق اتمی چیست؟

نگرانی‌های آیت‌الله خامنه‌ای از توافق اتمی چیست؟

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران مصوبه شورای‌عالی امنیت ملی این کشور در مورد اجرای توافق جامع اتمی با قدرت‌های جهانی را تأیید کرده، اما در عین حال ملاحظات و نگرانی‌های مهمی را مطرح کرده است.
او نوشته که این توافق، "دچار نقاط ابهام و ضعف‌های ساختاری" است و تأکید کرده که هدف ایران از ورود به مذاکرات اتمی دو سال اخیر، رفع تحریم‌ها بوده است، بنابراین در هنگام اجرای این توافق، ساختار تحریم‌ها نباید باقی بماند.
آقای خامنه ای می گوید که اگر هر یک از کشورهای طرف توافق در مدت هشت سالی که اجرای آن ادامه دارد، به هر بهانه ای از جمله نقض حقوق بشر یا حمایت از تروریسم، تحریمی را علیه ایران وضع کنند، از نظر او توافق را نقض کرده اند و دولت ایران باید اجرای توافق را متوقف کند.
رهبر ایران و هواداران او سال هاست با این انتقاد روبرو هستند که هزینه ای گزاف و غیرقابل توجیه برای برنامه اتمی ایران پرداخته اند و کشور را تا آستانه جنگی هولناک پیش برده اند.
بسیاری از منتقدان می گویند که پس از اعمال تحریم های "فلج کننده" علیه ایران، حالا آیت الله خامنه ای ناچار شده محدودیت هایی گسترده را بر این برنامه بپذیرد در حالی که او سال ها پیش می توانست با کوتاه آمدن از این برنامه، مانع از اعمال این تحریم ها و خسارات عظیم آنها شود.
تأکید فراوان رهبر ایران بر "دشمنی" تمام نشدنی آمریکا با حکومت اسلامی در ایران را می توان پاسخی به این انتقادها تلقی کرد. او می گوید که آمریکا در همه دوره ها و بدون توجه به سیاست های جمهوری اسلامی، با این حکومت دشمنی کرده و پرونده اتمی ایران در این میان بهانه ای بیش نبوده است.
عقیده عمومی بر این است که سیاست دولت آمریکا در مورد ایران، به ویژه در دوره قدرت جمهوریخواهان، سیاست تغییر رژیم بوده.
دولت آمریکا همواره چهار اتهام علیه حکومت آقای خامنه ای مطرح کرده است:
1- تلاش برای دستیابی به توانایی تولید سلاح اتمی،

http://asrareposhtepardeha.blogspot.de/2015/07/blog-post_95.html

2- نقض حقوق بشر،

3- حمایت از تروریسم (حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی فلسطین و...) و

بخوانيد


4-  کارشکنی در روند صلح اعراب و اسرائیل.هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر