کل نماهای صفحه

۲۶ مهر ۱۳۹۴

حسين همداني وبه بهانه هلاكت وي - جنايتكاران تاريخ بدون مجازات نميمانند مجازات اتو ديناميك ويا بدست خلق

 حسين همداني وبه بهانه هلاكت وي - جنايتكاران تاريخ بدون مجازات نميمانند مجازات اتو ديناميك ويا بدست خلق.
ببينيم در باره جنايات او چه ميگويند

بررسی ویژگی‌ها و کارنامه حسین همدانی، از فرمانده‌هان رده‌بالای سپاه که چندی پیش در سوریه کشته شد، پرداخت. 
پاسدار جعفری با اشاره به اینکه «حسین همدانی تجربه و توانمندی بالایی در مقابله با ناامنی‌های شهری مانند برخورد با فتنه سال ۸۸ داشت»،‌ گفت:  
«ایشان با تدبیر، دوراندیشی، برنامه‌ریزی و اعتماد نسبت به به‌کارگیری نیروهای مردمی و گردان‌های امام علی، توانست این فتنه را جمع کند». 
سركرده کل سپاه سپس با اشاره به نقش آقای همدانی در درگیری‌های خیابانی سال ۸۸ اعلام کرد:‌ «او در حادثه تلخ روز عاشورای آن سال، خودش در کف خیابان بود و اگر این حضور نبود و شاهد این تدبیر و برنامه‌ریزی نبودیم، معلوم نبود چه خسارت‌های بیشتری به مردم و شهر تهران وارد می‌شد». 
بخش دیگری از صحبت‌های محمدعلی جعفری، به نقش حسین همدانی در جریان جنگ داخلی در سوریه اختصاص داشت.او در این باره گفت:‌ 
«سردار همدانی توانست رفتار ارتش سوریه را متعادل کند و این ماندگاری امروز نظام سوری بسیار به این تغییر رفتار وابسته است که شهید همدانی نقش مهمی در آن داشت». 
رئیس اداره سیاسی سپاه پاسدارن همچنین با اشاره به نقش پررنگ آقای همدانی در جنگ سوریه گفت: ‌«این شهید بزرگوار در ماجرای سوریه جزو اولین کسانی بود که برای مهار جریان تکفیری حضور داشت و علی‌رغم این که سن و سال بالا، کار مستشاری را با داوطلبی انجام داد.»
 براي ثبت در تاريخ


در همین رابطه، محسن رضائي فرمانده اسبق سپاه پاسداران و
 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران هم گفته بود که
 حسین همدانی در «۸۰ عملیات» در سوریه شرکت داشته 
است.

سوریه پرتاب بشکه تی ان تی و جمع آوری اجساد شهدا 16 10 2012

 سوريه  كيست؟ 
محسن رضایی، روز یکشنبه، ۱۹ مهر، در مراسم تشییع جنازه آقای همدانی اعلام کرد که او از سال ۹۰ به سوریه رفته و دو «قرارگاه نظامی» در دمشق و حلب راه‌اندازی کرده بود.اما در مورد نقش حسین همدانی در جریان سرکوب درگیری‌ها و اعتراضات پس از انتخابات سال ۸۸، برخی از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها به بازنشر گفت‌وگوی این فرمانده ارشد سپاه با پایگاه اطلاع رسانی جوان همدان پرداختند.به گزارش سایت تابناک، آقای همدانی در این مصاحبه درباره اقدامات خود در سال ۸۸ گفته بود: «پنج هزار نفر از کسانی که در آشوب‌ها حضور داشتند ولی در احزاب و جریانات سیاسی حضور نداشتند و از اشرار و اراذل بودند را شناسایی کردیم و در منزلشان کنترلشان می‌کردیم؛ روزی که فراخوان می‌زدند این‌ها کنترل می‌شدند و اجازه نداشتند از خانه بیرون بیایند.» 
در ادامه این گفت‌وگو از قول حسین همدانی آمده است: «بعد این‌ افراد را عضو گردان کردم. بعدا این سه گردان نشان دادند که اگر بخواهیم مجاهد تربیت کنیم باید چنین افرادی که با تیغ و قمه سروکار دارند را پای کار بیاوریم.»
آقای همدانی همچنین درباره حوادث عاشورای سال ۸۸ اعلام کرده بود که «وقتی که جلسه شورای تأمین استان تهران در شب عاشورا برگزار شد همه برآوردها این بود که فردا تهران آرام خواهد بود؛ برآورد من این بود که روز عاشورا اتفاقاتی در پیش خواهد بود. به همین خاطر دو بار دیگر درخواست جلسه فوق‌العاده دادیم و آماده‌باش اعلام کردیم».
 باز هم براي ثبت در تاريخ 

88

گر پدر مرد تفنگ پدري هست هنوز توي گهواره چوبي پسري هست هنوز
حسین همدانی در ادامه افزوده بود:‌ «همه سینماهای تهران را اجاره کردم. تمام مدارس و حسینیه ها را در اختیار گرفتیم. نزدیک به ۳۰ هیئت را هم که با من مرتبط بودند را هم آماده کردیم و گفتم دسته‌ها را به سمت میدان دانشگاه بیاورید. در روز عاشورا همین سه گردان غائله را جمع کردند».این فرمانده سپاه پاسداران در پایان این گفت‌وگو با اشاره به اینکه «این حرفها باید در تاریخ ثبت شود»، گفته بود: «در این اتفاقات ۸۳۰ نفر جانباز دادیم. فتنه ۸۸ از سوریه و جنگ هشت ساله مهمتر است. ۴۵ هزار بسیجی در این صحنه بودند و نه تنها پولی دریافت نمی‌کردند که پول بنزین موتور و بقیه مخارج خود را هم می‌پرداختند».حسین همدانی که فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه محسوب می‌شد، پنج‌شنبه شب در شهر حلب در این کشور کشته شد. او در دوران سرکوب اعتراض‌های سال ۸۸ فرمانده سپاه «محمد رسول‌الله» در تهران بود.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر