کل نماهای صفحه

۲۳ مهر ۱۳۹۴

عليرغم تصويب برجام توسط مجلس وتاذيد شوراي نگهبان رژيم دلواپسان تفاسير خود را دارند


عليرغم تصويب برجام توسط مجلس وتائيد شوراي نگهبان رژيم ،دلواپسان تفاسير خود را دارند 
از فارس وابراهيم كارخانه اي نماينده رژيم از همدان ورئيس كمسيون هسته اي بخوانيد 
مطالب مرتبط
برجام #هسته اي وسرانجام خامنه اي ونظام وجام زهر#(قسمت اول) - يك بررسي كارشناسانه -105 مورد محدودیت مستند به «برجام».

خبرگزاری فارس: برخی‌ها درصدد القای تأیید برجام از سوی شورای نگهبان هستند/ شورای نگهبان طرح مجلس را تایید کرده نه خود برجام را
 برجام #هسته اي وسرانجام خامنه اي ونظام وجام زهر#(قسمت دوم) - يك بررسي كارشناسانه -105 مورد محدودیت مستند به «برجام».

برجام #هسته اي وسرانجام خامنه اي ونظام وجام زهر#(قسمت سوم) - يك بررسي كارشناسانه -105 مورد محدودیت مستند به «برجام».

برخی‌ها درصدد القای تأیید برجام از سوی شورای نگهبان هستند/ شورای نگهبان طرح مجلس را تایید کرده نه خود برجام را
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: برخی‌ها درصدد القای این مطلبند که شورای نگهبان متن برجام را تأیید کرده، اما آنچه که از سوی این شورا مغایرت آن با شرع و قانون اساسی تأیید شده، طرح مجلس درخصوص برجام است، نه خود برجام.
ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به برخی فضاسازی‌ها درخصوص مبنی بر اینکه برجام در مجلس و در شورای نگهبان تصویب و تأیید شده است، گفت:‌ گروهی با انتشار بعضی اخبار در صددند تا این نکته را به افکار عمومی القاء کنند که شورای نگهبان مغایرت برجام با شرع و قانون اساسی را تأیید کرده، درحالی که آنچه که شورای نگهبان تأیید کرده، طرح 9 ماده‌ای اقدام متناسب و متقابل در اجرای برجام است، نه متن برجام.

وی افزود: این متن 9 ماده‌ای شامل مواردی است که دولت باید در اجرای برجام آنها را رعایت کند و آنچه که باید مدنظر باشد این است که شورای نگهبان مفاد برجام را تأیید نکرده است.
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس اظهار داشت: در متن برجام همان مواردی که پیش از این به آن پرداخته شد، از جمله راه‌های نفوذ سیاسی، اقتصادی، امنیتی و نظامی که در آن وجود دارد، هم‌چنان بر سر جای خود باقی است و مصوبه مجلس شورای اسلامی در حقیقت مواردی را مطرح کرده که دولت در اجرای برجام باید آنها را رعایت کند و مجلس و شورای نگهبان ورودی به متن برجام نداشتند.
کارخانه‌ای خاطرنشان کرد: در مسیر اجرای برجام دولت باید با دید باز حرکت کند و نهایت سعی خود را داشته باشد تا راه‌های نفوذ را سد کند؛ هرچند راه‌های نفوذ برای بهانه‌گیری‌های طرف آمریکایی در عرصه سیاسی، اقتصادی، امنیتی و نظامی باز است اما دولت باید در مقابل هر حرکتی از سوی آمریکایی‌ها قدرتمندانه عمل کند.
وی افزود: هنوز که اجرای برجام شروع نشده و ایران تعهدات خود را انجام نداده است، آمریکایی‌ها منع آزمایش‌های موشکی را مطرح می‌کنند و عنوان می‌کنند که این کار خلاف قطعنامه است.
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس اظهار داشت: این رفتار آمریکایی‌ها نشان می‌دهد که اگر جمهوری اسلامی ایران ظرف یکی، دو ماه تمام تعهدات خود را انجام دهد و دست خود را خالی کند، یقینا در آن زمان که آمریکایی‌ها به تمام خواسته‌های خود رسیدند شیوه برخورد آنها با جمهوری اسلامی ایران بسیار خصمانه‌تر خواهد شد.
کارخانه‌ای خاطرنشان کرد: هنوز که جمهوری اسلامی ایران تعهدی را انجام نداده باید قدرتمندانه با آمریکایی‌ها برخورد کند و این مسئله باید شفاف شود که جمهوری اسلامی ایران فعالیت‌های موشکی خود را با تمام قدرت انجام خواهد داد و اگر آمریکایی‌ها روی این مسئله حرفی دارند، از هم‌اکنون که ما هنوز بهایی را در رابطه با تعهدات پرداخت نکرده‌ایم، این مسئله باید روشن شود.
وی افزود: ایران باید زمانی به تعهدات خود عمل کند که پرونده PMD خاتمه پیدا کند و اگر ایران به تعهدات خود عمل کند و پرونده PMD هنوز باز مانده باشد و آمریکایی‌ها ادعای ورود به اماکن نظامی را داشته باشند، ما در بحث توافق متضرر می‌شویم.
رئیس کمیته هسته‌ای در پایان گفت: دولت باید تلاش کند که قبل از اجرای برجام امکان هر نوع بهانه‌گیری را از آمریکایی‌ها بگیرد و بعد اجرای تعهدات خود را آغاز کند، هرچند که باید ابتدا آمریکایی‌ها تعهدات خود را که کاغذی بود، انجام می‌دادند و بعد جمهوری اسلامی ایران تعهدات خود را انجام می‌داد، اما متأسفانه این کار انجام نشد.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر