کل نماهای صفحه

۲۳ دی ۱۳۹۶

حمایتهای جهانی توسط شخصیتهای سیاسی و پارلمانترها از قیام ایران

حمایتهای جهانی توسط شخصیتهای سیاسی و پارلمانترها از قیام ایران

استیو مک کیب نماینده پارلمان انگلستان

استیو مک کیب نماینده پارلمان انگلستان

مهمترين خبرها

اخبار مرتبط

استیو مک کیب نماینده پارلمان انگلستان در پیامی در همبستگی با قیام مردم ایران نوشت: مردم شجاع ایران در هفته‌های اخیر علیه استبداد دینی در ایران تظاهرات کردند. از سال ۵۷ که آخوندها به قدرت رسیدند دستاوردی جز مرگ، بدبختی و ترور برای مردم نداشته‌اند.

جنبش سازمان‌یافته مقاومت،
شورای ملی مقاومت ایران ، حمایت مردمی و قابلیت دارد که تغییر به‌وجود بیاورد. رئیس‌جمهور منتخب این مقاومت، مریم رجوی ، یک طرح 10ماده‌ای دموکراتیک ارائه کرده است که یک آلترناتیو معتبر و یک نقشه‌مسیر برای تغییر دموکراتیک در ایران را معرفی می‌کند. جامعه بین‌المللی، به‌خصوص در کشورهای دموکراتیک غرب، باید این حقیقت را به‌رسمیت بشناسند، و از حق مشروع مردم ایران برای سرنگونی این استبداد دینی و برقراری یک ایران آزاد و دموکراتیک حمایت کنند.
لرد تونی کلارک عضو مجلس اعیان انگلستان و رئیس پیشین حزب کارگر طی پیامی اعلام کرد:‌امروز در کنار مردم ایران که شجاعانه خواهان تغییر شرایط دردناک در کشور خودشان هستند می‌ایستم. شرایط حقوق‌بشر در ایران در دوران روحانی در خیلی از مناطق ایران بدتر شده است. و استمرار سرکوب وحشیانه قیام سراسری توسط سپاه پاسداران بار دیگر اثبات کرده است که روحانی نه اهل رفرم و نه مدره است. مردم ایران تغییر واقعی می‌خواهند، مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته خودش، یعنی شورای ملی مقاومت ایران، در این هدف متحد هستند. و دولت انگلستان و جامعه بین‌المللی باید با حمایت خودش از رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، این خواسته را به‌رسمیت بشناسند، و با مردم ایران کمک کنند که این تغییر را برقرار کنند.
اگیدی یوس واریکس نماینده پارلمان انگلستان طی پیامی در حمایت از قیام مردم ایران گفت:‌ زمانی که مردم ایران به خیابانها آمده‌اند و خواهان تغییر هستند، اتحادیه اروپا باید در کنار آنها بایستد. مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، گفته است: «این قیامی است برای آزادی، دموکراسی و برابری، و جدایی دین از دولت. این قیامی برای عدالت اجتماعی است». مقاومت تظاهرکنندگان و استمرار اعتراضات که به‌رغم سرکوب سپاه پاسداران رژیم و دستگیریها ادامه دارد، به جهان نشان داده که این جنبش تا دستیابی به پیروزی نهایی ادامه خواهد داد. در این مقطع تعیین‌کننده در تاریخ ایران، اتحادیه اروپا و جامعه بین‌المللی باید در سمت درست تاریخ بایستند و از خواسته مردم ایران و از شورای ملی مقاومت ایران برای آزادی حمایت کنند.
ننا ونتسانو هنرمند یونانی طی پیامی نوشت:‌اعتراضات اخیر در سراسر ایران و شجاعت‌تان که در 28دسامبر هفتم دیماه شروع شد تحسین مردم سراسر جهان و یونانیان را برانگیخته است.
من همزمان عمیقاً نگران کشتار بیش از 50تظاهر کننده مسالمت جو و دستگیری هزاران تن از مردم بیگناه که اکنون به زندانیان سیاسی تبدیل شده‌اند هستم.
می‌خواستم بدانید که صدای شما و فریادتان برای آزادی، دموکراسی و و یک تغییر بنیادین در ایران توسط همه ما شنیده می‌شود.

ما از شما حمایت می‌کنیم و در کنارتان ایستاده‌ایم و برای شما در مسیر دستیابی به خواسته‌هایتان آرزوی موفقیت می‌کنیم، و امیدواریم که شاهد یک ایران آزاد و دموکراتیک و پیشرفته باشیم.
سرتیپ اسعد الزعبی از رهبران اپوزیسیون سوریه طی پیامی در حمایت از قیام ایران گفت: بختک سیاهی که در دوران ملایان بر سینه دوستان و برادرانمان در ایران کما این‌که بر سینه سوریها و یمنیها چنگ انداخته بود. به همه شما می‌گوییم که هر چقدر هم که تاریکی شب طول کشید ولی پیروزی فرا رسیده است. انقلاب مردم صبور و مقاوم و هوشیار ایران را به خودمان تبریک می‌گوییم. انشاءالله پیروزی و برکناری استبداد در ایران نزدیک است. دستان جنایت رژیم آخوندها در در سراسر جهان قطع خواهد شد. به خانم رئیس‌جمهور مریم رجوی و به همه خواهران و برادرانمان در مقاومت قهرمانانه ایران و به ایستادگی و صبرتان در پایداری و ثبات قدمتان را تبریک می‌گوییم.
شیخ حسن الدغیم اسلام شناس و عضو شورای مسلمانان سوریه در حمایت از قیام ایران نوشت:‌ به مردم بزرگ و آزاده و قهرمان ایران درود می‌فرستم. به آنها شروع بهار ایران در موج جدید آن تبریک می‌گویم

ما آزادگان سوریه با مردم بزرگ و آزاده ایران در انقلابشان و در بهارشان علیه رژیم آخوندی هستیم شما ای مردم ایران بپا خواسته‌اند همراه هستیم تا جلوی این غول مرتجع و مستکبر و قاتل و فاسد بایستید. رژیمی که در سال 67 زندانیان سیاسی را که گل سرسبد جوانان ایران بودند قتل‌عام کرد.

شیخ حسن الدغیم اسلام شناس و عضو شورای مسلمانان سوریه می‌افزاید: خدا به شما نعمت رهبری در مقاومتتان را داده است، که در شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق و در رأس آنها خانم مبارز مریم رجوی نمایندگی می‌شود و این بهترین جایگزین برای رژیم فاسد آخوندی است.
اسواین هاربرگ نایب‌رئیس اول کمیسیون کنترل و قانون اساسی پارلمان نروژ طی پیامی در حمایت از قیام مردم ایران گفت:‌

من حزب محافظه‌کار نروژ را در پارلمان نروژ، نمایندگی می‌کنم. ما حمایت کامل خود را از مبارزه‌یی که برای برقراری حاکمیتی مردمی، که مردم و حقوق آنها احترام بگذارد، اعلام می‌کنیم. ما قول می‌دهیم که این موضوع را در سیاست نروژ دنبال کنیم.

وی تأکید کرد: آزادی همه کسانی که تنها برای ابراز عقیده خود زندانی شده‌اند، از حقوق مسلم مردم است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر