کل نماهای صفحه

۲۳ دی ۱۳۹۶

بیانیه رئیس جمهور آمریکا در رابطه با توافق اتمی و اسامی مقامها و شرکتهای تحریم شده رژیم ایران


بیانیه رئیس جمهور آمریکا در رابطه با توافق اتمی و اسامی مقامها و شرکتهای تحریم شده رژیم ایران
        اسامی مقامها و شرکتهای تحریم شده رژیم ایران

                     توسط خزانه‌داری آمریکا


وزارت خزانه‌داری آمریکا اسامی شماری از مقامهای رژیم آخوندی از جمله آخوند صادق لاریجانی رئیس قضاییه خامنه‌ای را تحریم و لیست‌گذاری کرد.

14نهاد رژیم آخوندی به‌دلیل نقض حقوق‌بشر و برنامه موشک بالستیک لیست‌گذاری و تحریم شدند.

کاخ سفید اعلام کرد ترامپ رفع تحریمهای اتمی رژیم ایران را این بار برای آخرین بار تمدید کرده است مگر این‌که آمریکا و اروپا به توافقی دست یابند که توسعه غنی‌سازی و برنامه موشک بالستیک رژیم را به‌طور دائمی ممنوع کنند.


بیانیه خزانه‌داری آمریکا 22دیماه 96:
اسامی تحریم شدگان:
صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه
غلامرضا ضیایی رئیس زندان گوهردشت کرج
سازمان نبرد الکترونیک و دفاع سایبری سپاه پاسداران
شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی
شرکت مخابراتی موج سبز (واقع در مالزی) مرتضی رضوی
شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) 
صنایع هواپیمایی ایران (صها) 
شی یوهاوا تبعه چین
شبکه خرید مستقر در ایران و چین شامل: پردازان سیستم نماد آرمان (پسنا الکترونیک) و شرکت بوچانگ سرامیک (مستقر در چین) 
ژو یوگون (تبعه چین و نماینده شرکت بوچانگ سرامیک) 

صادق لاریجانی از نزدیک‌ترین متحدان خامنه‌ای است که آمر، هدایتگر و رهبری تجاوز به حقوق اشخاص، شهروندان یا افراد مقیم در ایران را برعهده دارد.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: ما امروز تحریمهایی را که برنامه موشکی رژیم ایران و اقدامات بی‌ثبات کننده آن را که در اولویت بالاتری از رفاه اقتصادی مردم ایران قرار دارد هدف قرار دادیم.بیانیه رئیس جمهور آمریکا در رابطه با توافق اتمی با رژیم آخوندی

رئیس‌جمهور آمریکا امشب، در بیانیه‌یی مواضع خود را در رابطه با توافق اتمی با رژیم آخوندی اعلام کرد.
متن این بیانیه که ساعتی پیش در سایت رسمی کاخ سفید منتشر شد، به این قرار است:
رژیم ایران حکومت اصلی حامی تروریسم در جهان است. این رژیم حزب‌الله، حماس و بسیاری دیگر از تروریستها را قادر می‌سازد که به هرج و مرج و کشتار انسانهای بی‌گناه بپردازند. این رژیم بیش از صد هزار شبه‌نظامی را تأمین مالی و تسلیح کرده و آموزش داده تا نابودی را به سراسر خاورمیانه گسترش بدهند. این رژیم به رژیم قاتل بشار اسد را سرپا نگهداشته و او را کمک کرده تا مردم سوریه را کشتار کند. موشکهای مخرب رژیم ایران کشورهای همسایه و کشتیرانی بین‌المللی را تهدید می‌کند.
در داخل ایران، ولی فقیه و سپاه پاسداران او از دستگیریهای گسترده و شکنجه برای سرکوب و به سکوت کشاندن مردم ایران استفاده می‌کند. حاکمان رژیم ایران، مردم ایران را به گرسنگی کشانده‌اند در حالی که خودشان با سرقت ثروت ملی ایران ثروتمند شده‌اند.
در اکتبر گذشته، من در برابر مردم آمریکا و جهان استراتژی خودم را برای مقابله با این فعالیتهای مخرب و سایر موارد تشریح کردم. ما با جنگهای نیابتی رژیم ایران در یمن و سوریه مقابله می‌کنیم. ما انتقال پول توسط این رژیم به تروریستها را مسدود می‌کنیم. ما تقریباٌ صد شخص، فرد و نهاد را که در برنامه موشک بالستیک و سایر فعالیتهای غیرقانونی رژیم ایران دخیل هستند تحریم کرده‌ایم. امروز من چهارده مورد دیگر را به فهرست تحریمها اضافه کردم.
ما هم‌چنین از شهروندان شجاع ایرانی حمایت می‌کنیم که خواهان تغییر از یک رژیم فاسد هستند که پولهای مردم ایران را برای سیستمهای تسلیحاتی در داخل و تروریست در خارج به هدر می‌دهد.
نکته مهم این است که ما همه کشورها را فرامی‌خوانیم حمایت مشابهی را از مردم ایران به عمل بیاورند که تحت این رژیم درد و رنج می‌کشند. رژیمی که آزادیهای پایه‌ای را سرکوب می‌کند و شهروندان ایران را از فرصت ساختن یک زندگی بهتر برای خانواده‌هایشان محروم می‌کند، فرصتی که حق خدادادی برای همه انسانهاست. همه این مواضع قویاٌ بر خلاف سیاست و دولت قبلی آمریکاست. وقتی مردم ایران در سال ۲۰۰۹ به خیابانها آمدند، اوباما اقدامی نکرد. در حالی که رژیم ایران موشکهای خطرناک را می‌‌ساخت و آزمایش می‌کرد و تروریسم را صادر می‌کرد، اوباما چشمانش را بست. او در راستای رسیدن به توافق اتمی که به نحو وحشتناکی ناقص است، تلاش کرد رضایت رژیم ایران را جلب کند.
من نظر خودم در رابطه با توافق اتمی به روشنی تمام اعلام کردم. این توافق به ازای موارد ناچیز موارد بیش از اندازه‌ای را به رژیم ایران اعطا کرد. ثروت بادآورده عظیمی که رژیم ایران به یمن توافق دریافت کرد، یعنی دسترسی به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار، از جمله یک میلیارد و هشتصد میلیون دلار پول نقد، برای بهبود زندگی مردم ایران به کار گرفته نشده است. بر خلاف آن، این پول در خدمت صندوقی قرار گرفته که برای تسلیحات، تروریسم، سرکوب و پرکردن جیبهای سران فاسد این رژیم استفاده می‌شود. مردم ایران این را می‌دانند. همین یکی از دلایل متعددی است که بسیاری از آنها به خیابانها آمده‌اند تا خشم خودشان را نشان بدهند.. به رغم تمایل قوی‌ام «به خروج از توافق اتمی» هنوز ایالات متحده را از توافق اتمی با رژیم ایران خارج نمی‌کنم. ما به ازای آن دو مسیر احتمالی رو به جلو را تشریح کرده‌ام:
یا نواقض وحشتناک توافق را اصلاح کنید یا ایالات متحده از آن خارج خواهد شد. من برای همکاری با کنگره بر روی یک لایحه دو حزبی در ارتباط با رژیم ایران روی گشاده دارم. اما هر لایحه‌ای که امضا کنم باید چهار جزء ضروری را شامل بشود. 
اول، باید از رژیم ایران بخواهد اجازه بازرسیهای فوری از تمام تأسیسات مورد درخواست بازرسان بین‌المللی را بدهد.
دوم: باید تضمین کند که رژیم ایران هیچ‌گاه حتی به دسترسی به سلاح اتمی نزدیک هم نشود. 
سوم، برخلاف توافق اتمی مقررات نباید تاریخ انقضا داشته باشند. سیاست من این است جلو تمامی مسیرهای رژیم ایران را به سمت سلاح اتمی بگیرم، نه فقط برای مدت ده سال بلکه تا به ابد.
اگر رژیم ایران از هر یک از این مقررات تبعیت نکرد تحریمهای اتمی آمریکا به صورت خودکار از سر گرفته خواهد شد. 
چهارم، این لایحه باید به روشنی در قانون ایالات متحده و برای نخستین بار اعلام می‌کند برنامه‌های موشک دوربرد و اتمی از هم جدایی ناپذیر هستند و توسعه و آزمایشهای موشکی رژیم باید تحت تحریمهای شدید قرار گیرد.
در سال ۲۰۱۵ دولت اوباما به نحوی احمقانه تحریمهای چند جانبه قوی را برای دستیابی با یک توافق ضعیف اتمی مبادله کرد. برخلاف آن، دولت من با متحدان کلیدی اروپایی‌مان وارد تعامل شده تا یک توافق افزوده جدید را به‌دست بیاوریم تا اگر رژیم ایران موشکهای دوربرد را تولید یا آزمایش کند، جلوی بازرسیها را بگیرد و یا به سمت سلاح اتمی پیشرفت کند، تحریمهای جدید چندجانبه اعمال خواهد شد. البته این مقررات می‌بایست از همان اول در توافق اتمی گنجانده می‌شد. هم‌چون لایحه‌ای که من از کنگره انتظارش را دارم، مقررات توافق افزوده نیز نباید هرگز منقضی بشود.
من هم‌چنین متحدانمان را فرامی‌خوانم تا اقدامات بیشتری را برای مقابله با سایر فعالیتهای شرورانه رژیم در پیش بگیرند. از جمله این اقدامات این است که متحدان ما باید تأمین مالی سپاه پاسداران برای عوامل شبه‌نظامی‌اش و هر کسی که به حمایت رژیم ایران از تروریسم می‌کند، را قطع کنند. آنها باید برای محدود کردن توسعه موشکی رژیم ایران و متوقف کردن تکثیر موشکهای آن به خصوص در یمن به ما بپیوندند. آنها باید در مقابله با سایبری رژیم ایران نیز به ما بپیوندند. آنها باید به ما کمک کنند تا از تجاوز رژیم ایران علیه کشتیرانی بین‌المللی جلوگیری کنیم. آنها باید رژیم ایران وادار کنند تا نقض حقوق شهروندان ایران را متوقف کنند. آنها نباید با گروههایی که به ثروت دیکتاتوری حاکم بر ایران می‌افزایند یا سپاه پاسداران و عوامل تروریستش را تأمین مالی می‌کنند تجارت کنند.
امروز من در اعمال برخی از تحریمهای اتمی تعلیق می‌کنم. اما این اقدام فقط در راستای جلب توافق متحدان اروپایی برای اصلاح نواقض وحشتناک توافق اتمی با رژیم ایران است. این آخرین فرصت است.
در فقدان چنین توافقی، ایالات متحده بار دیگر در راستای باقی ماندن در توافق اتمی، تحریمها را تعلیق نخواهد کرد. البته اگر در هر زمانی تشخیص بدهم که چنین توافقی قابل دسترسی نیست، فوراٌ از توافق اتمی خارج خواهم شد.
هیچ‌کس نباید به سخنان من شک کند. من گفتم که توافق اتمی را تأیید نخواهم کرد و این کار را نکردم. به این وعده خود نیز پایبند خواهم بود. به این ترتیب کشورهای کلیدی اروپایی را فرا می‌خوانم در اصلاح نقایص قابل توجه توافق اتمی، مقابله با تجاوز رژیم ایران و حمایت از مردم ایران به ایالات متحده بپیوندند. کسانی که بنا به هر دلیلی تصمیم بگیرند با ما همکاری نکنند در طرف جاه‌طلبیهای اتمی رژیم ایران و علیه مردم ایران و کشورهای صلح‌جوی جهان قرار خواهند گرفت.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر