کل نماهای صفحه

۲۰ دی ۱۳۹۶

فوری - موضع گیری دونالد ترامپ -  همه دستگیر شدگان قیام اخیر و کلیه زندانیان سیاسی در ایران شد

فوری -  موضع گیری دونالد ترامپ -  همه دستگیر ‌شدگان قیام اخیر و کلیه زندانیان سیاسی در ایران شد


          Official Portrait of President Donald Trump.jpg                                      

دونالد ترامپکاخ سفید امروز چهارشنبه 20دی طی بیانیه‌یی اعلام کرد:‌ دولت ترامپ عمیقاً نگران گزارشهایی است که رژیم ایران در هفته گذشته هزاران شهروند ایرانی را به‌خاطر شرکت در تظاهرات صلح‌آمیز زندانی کرده است. علاوه بر این گزارشهای نگران‌کننده دیگری وجود دارد که رژیم ایران برخی از این تظاهرکنندگان را در حالی که در بازداشت هستند شکنجه کرده یا کشته است.
در بیانیه کاخ سفید آمده است:‌ ما تا زمانی که دیکتاتوری ایران حقوق اساسی شهروندان خود را سرکوب می‌کند ساکت نخواهیم بود و سران این رژیم را به‌خاطر نقض حقوق قابل حسابرسی می‌دانیم. تظاهرکنندگان در ایران نارضایتی مشروع دارند، از جمله خواستار پایان دادن به سرکوب دولت، فساد و اتلاف منابع ملی به‌خاطر ماجراجویی‌های نظامی هستند.

در این بیانیه آمده است:‌ رژیم ایران ادعا می‌کند از دموکراسی حمایت می‌کند، اما زمانی که مردم خود را که آرزوهایشان را برای زندگی بهتر و پایان دادن به بی‌عدالتی بیان می‌کنند، یکبار دیگر طبیعت وحشیانه خود را به نمایش می‌گذارد. ایالات متحده خواستار آزادی فوری تمامی زندانیان سیاسی در ایران است از جمله قربانیان سرکوبهای اخیر.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌یی گفت: ”در حالیکه دیکتاتوری حقوق پایه‌یی مردم ایران را سرکوب می‌کند ما ساکت نخواهیم نشست و سران رژیم ایران را برای هرگونه نقض حقوق‌بشر مورد مواخذه و حسابرسی قرار خواهیم داد“..

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر