کل نماهای صفحه

۲۹ فروردین ۱۳۹۶

میگویند کیا رستمی را کشتند رضا کیانیان از وزیر بهداشت پرسید تکلیف پرونده آقای کیارستمی چه شد؟

میگویند کیا رستمی را کشتند رضا کیانیان از وزیر بهداشت پرسید تکلیف پرونده آقای کیارستمی چه شد؟

حسن هاشمی در پاسخ به پرسش رضا کیانیان در باره سرنوشت پرونده فوت عباس کیارستمی گفت، این پرسش برای خود او نیز مطرح است. هاشمی در این راستا همچنین به پرونده‌های مسکوت کوی دانشگاه و کهریزک اشاره کرد.
مراسم خاکسپاری عباس کیارستمی
رضا کیانیان، بازیگر نامدار تئاتر و سینمای ایران در مراسم پایانی "جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت" که در تهران برگزار شد، سخنرانی کرد. او ضمن تمجید از آثار هنری عباس کیارستمی اظهار داشت: «از وزیر بهداشت می‌خواهم پاسخ دهد، سرنوشت پرونده عباس کیارستمی چه شد.»
حسن قاضی‌زاده هاشمی که در سالن حضور داشت، در پاسخ به این پرسش کیانیان گفت: «در خصوص عباس کیارستمی غصه‌ای در دل همه ما هست و در رابطه با اینکه چه اتفاقی افتاد در یک جمله نمی‌شود به آن پاسخ داد.»
وزیر بهداشت در ادامه، ضمن بیان اینکه چند پرونده "بلاتکلیف" دیگر هم وجود دارد، اظهار داشت: «اگرچه من هم‌اکنون مسئولم و باید پاسخگو باشم، می‌خواهم بپرسم، تکلیف پرونده آقای کیارستمی چه شد و چرا در قوانینی که داریم اینقدر ناتوان هستیم و در یک سلسله باطلی گرفتار می‌شویم.»
هاشمی در این راستا به پرونده کوی دانشگاه و کهریزک اشاره کرد و پرسید: «نتیجه رسیدگی به این پرونده چه شد؟»
بیشتر بخوانید: "کابوس کهریزک با عذرخواهی پاک نمی‌شود"
عباس کیارستمی، سینماگر نامدار ایرانی پس از حدود چند ماه مداوا در ایران و در پی وخیم شدن حالش برای ادامه معالجه به فرانسه رفت و در تیرماه ۱۳۹۵ در بیمارستانی در پاریس درگذشت.
کیارستمی پیش‌تر چهار بار در بیمارستان جم تهران جراحی شده بود.
در پی شکایت خانواده کیارستمی‌‌، دادسرای نظام پزشکی احمد میر، پزشک معالج کارگردان ایرانی را در مرگ او مقصر شناخت و به "سه ماه محرومیت از مطب در محل ارتکاب تخلف" محکوم کرد.
این حکم موجی از اعتراضات را برانگیخت. خانواده کیارستمی از مدیریت بیمارستان جم نیز شکایت کرده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر