کل نماهای صفحه

۲۹ خرداد ۱۳۹۵

51تن از دیپلوماتهای آمریکا خواهان حملات هدفمند به نظامیان اسد شدندبیش از ۵۰ تن از دیپلوماتهای وزارت‌خارجه آمریکا، طی یادداشتی سیاستهای دولت باراک اوباما، درباره نقض آتش‌بس توسط رژیم جنایتکار اسد را مورد انتقاد قرار داده و خواستار حملات هوایی مشخص علیه نظامیان اسد شدند.

 به گزارش روزنامه نیویورک تایمز در این گزارش که به امضای 51تن از دیپلوماتهای وزارت‌خارجه رسیده آمده است: «سیاست دولت اوباما زیر فشار خشونتهای بی‌امان در سوریه کمر خم کرده و خواستار 'استفاده مصلحت اندیشانه از سلاح های دوربرد و هوایی، برای تقویت و پیش بردن یک فرآیند دیپلوماتیک متمرکزتر و سرسختانه‌تر تحت هدایت آمریکا' می شود» .

 نیویورک تایمز افزود: «در حالی که نامهای شناخته شده‌یی در میان امضا کنندگان نیست اما هستند مقام های بلندپایه تری در وزارت‌خارجه که در این نگرانی شریک هستند. جان کری خود نیز برای اقدام علیه سوریه، تا حدودی با هدف واداشتن بشار اسد برای پذیرش یک راه‌حل دیپلوماتیک، فشار آورده است» .

 به نوشته نیویورک تایمز این یادداشت نشانه شکافهای عمیق و ادامه سرخوردگی در داخل دولت آمریکا در مورد چگونگی پایان دادن به جنگی است که جان چند صد هزار نفر را گرفته است» .

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر