کل نماهای صفحه

۲ شهریور ۱۳۹۷

اپوزیسیون ایران شهرهای اروپایی و آمریکایی را علیه آخوندها بسیج می‌کند

اپوزیسیون ایران شهرهای اروپایی و آمریکایی را علیه آخوندها بسیج می‌کند

جنبش دادخواهی قتل عام سال ۶۷
جنبش دادخواهی قتل عام سال ۶۷
گردهمایی آن لاین بین‌المللی مقاومت ایران
العین الاخباریه ۲شهریور۹۷
اپوزیسیون ایران در خارج کشور، روز شنبه آینده همزمان با سالگرد اعدام هزاران زندانی و مخالف سیاسی به‌دست رژیم آخوندی در اواخر دهه هشتاد، به‌صورت آنلاین یک گردهمایی برگزار می‌کند. هدف از این گردهمایی افشای قتل‌عامهای رژیم ایران و درخواست محاکمه بین‌المللی مسئولان دست‌ اندر کار رژیم ولایت فقیه در این قتل‌عام است.
قرار است که در این گردهمایی ایرانیان خارج کشور از بیش از ۲۰پایتخت و شهرهای اصلی اروپا و آمریکای شمالی شرکت کنند.
"قتل‌عام ۸۸"و "قتل‌عام بزرگ ایران" و "قتل‌عام زندانیان سیاسی و "قتل‌عام راه آزادی" همه نامهای یک واقعه هستند که در سال ۱۹۸۸ به‌دنبال پایان جنگ ایران و عراق انجام شد...
اپوزیسیون ایران که مقر آن در پاریس پایتخت فرانسه است و توسط سازمان مجاهدین خلق نمایندگی می‌شود، در سال ۱۹۹۹ بر اساس اطلاعات خود کتابی شامل اسامی و مشخصات اکثر قربانیان این پاکسازی سیاسی را منتشر کرد و اخیراً خواستار محاکمه بین‌المللی رژیم آخوندها شد.
خانم مریم رجوی در اوایل ماه اوت به عموم مردم ایران برای محاکمه رژیم آخوندی -که مسئول قتل‌عام سال ۱۹۸۸ است- فراخوان داد و تأکید کرد که امروز اینکار، بخشی از قیام برای سرنگونی رژیم است و تأکید کرد: سی‌امین سالگرد قتل‌عام سی هزار گل سرخ آزادی مردم ایران روز سربلندی قیام‌کنندگان و هر ایرانی آزاده‌‌یی است که براندازی رژیم ولایت فقیه را اراده کرده است.

گردهمایی‌های همزمان و مرتبط در ۲۰پایتخت و شهر مهم اروپا و آمریکای شمالی

سعی کردند که ما را دفن کنند، غافل از این‌که ما بذر بودیم

فراخوان جوامع ایرانی به جامعه جهانی
  • از قیام مردم ایران برای تغییر رژیم و برقراری آزادی حمایت کنید
  • نقض حقوق‌بشر و تروریسم رژیم آخوندی را محکوم کنید
  • آمران و عاملان قتل‌عام ۶۷را به پای میز محاکمه بکشانید
  • سیاست قاطع علیه استبداد مذهبی حاکم بر ایران اتخاذ کنید

در شرایطی که در ۸ماه گذشته قیام و اعتراضات سراسر ایران را در برگرفته است و ایران یک پارچه فریاد سرنگونی و آزادیخواهی‌ست، در یک ابتکار نو جوامع ایرانی در ۲۰پایتخت و شهر مهم اروپا و آمریکای شمالی، روز شنبه ۳شهریور به‌طور همزمان،‌ در یک کنفرانس مشترک آنلاین، خاطره ۳۰هزار زندانی سیاسی، سربداران قتل‌عام ۶۷را گرامی خواهند داشت.
قیام امروز مردم ایران ادامه مسیر همان قهرمانان است که به دژخیم نه گفتند و جان خود را فدیه آزادی مردم ایران کردند. قیام مردم ایران ریشه در این فداکاریها دارد و اکنون در پیوند با مقاومت ایران، ناقوس سرنگونی رژیم را به صدا در آورده است. در این گردهمایی سراسری ویژگی‌ها، ریشه‌ها و چشم‌انداز قیام ایران بررسی خواهد شد.
این کنفرانس که برای اولین بار به‌طور همزمان هزاران ایرانی ساکن اروپا و آمریکای شمالی را در ۲۰گردهمایی مرتبط با هم را یکپارچه می‌کند، بخشی از کارزار بین‌المللی دادخواهی قتل‌عام شدگان است که از دو سال پیش با فراخوان خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، گسترش یافته و برای شکل‌گیری یک تحقیق مستقل از سوی سازمان ملل و پایان بخشیدن به مصونیت مقامات دست‌اندر کار قتل‌عام ۶۷کوشش می‌کند. کشتاری که به تصریح سازمانها و متخصصان مدافع حقوق‌بشر، یکی از فجیع‌ترین مصادیق جنایت علیه بشریت بعد از جنگ جهانی دوم است.
مسئولان و مسببین این قتل‌عام هم‌اکنون جزو بالاترین مقامات رژیم‌اند و مستقیماًًً در سرکوب قیام و شکنجه و قتل تظاهر کنندگان دستگیرشده درگیرند.
در این کنفرانس که با شرکت هزاران ایرانی آزادیخواه و نمایندگان جوامع ایرانی، شخصیتهای سیاسی و اجتماعی از کشورهای مختلف، در پاریس، لندن، برلین، فرانکفورت، است کهلم، آمستردام، رم، اسلو، بروکسل، اتاوا، تورنتو، ونکوور، بخارست، هلسینکی، یوتوبوری، آرهوس دانمارک برگزار می‌شود، بازماندگان و اعضای خانواده‌ها و بستگان شهیدان قتل‌عام تجارب و مشاهدات شخصی خود را با شرکت‌ کنندگان در میان خواهند گذاشت.
آقای پاتریک کندی، نماینده سابق کنگره آمریکا و شماری از قانونگذاران اروپایی از جمله شرکت‌ کنندگان در گردهمایی پاریس خواهند بود.
گردهمایی بین‌المللی جوامع ایرانی از ساعت ۱۹۳۰به‌وقت ایران، ۱۷۰۰به‌وقت اروپا، ۱۱۰۰به‌وقت شرق آمریکای شمالی برگزار می‌شود. فیلم این اجتماعات به‌طور زنده به زبانهای فارسی، انگلیسی، فرانسوی و عربی در شبکه اجتماعی و رسانه‌های اینترنتی مقاومت ایران و جوامع ایرانی پخش می‌شود.
برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این گردهمایی و رساندن هر چه گسترده‌تر پیام این گردهمایی عموم و هموطنان و مشتاقان آزادی را به‌ یاری می‌طلبیم:
اقدامات شما:

  • برگزاری این گردهمایی را به اطلاع دوستان، آشنایان و علاقمندان به حقوق‌بشر، جنبش دادخواهی و قیام ایران برسانید

  • پخش مستقیم این جلسه را برای هر چه رساتر کردن صدای دادخواهی و آزادیخواهی مردم ایران، در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

لینکهای پخش مستقیم:
فیس‌بوک: /IranAzadie
توئیتر: @IranAzadi۱۳۹۵
اینستاگرام: @iran_azadi_e
تلگرام: /t.me/IranAzadie
سایت: www.fa.iranfreedom.org

  • در کمپین اینترنتی این کنفرانس با هشتگهای #قتل_عام۶۷و #۱۹۸۸Massacre شرکت کنید

  • این گردهمایی را با رسانه‌های خبری و مطبوعات محلی در میان بگذارید و از آنها بخواهید که به خواسته جوامع ایرانی پوشش خبری بدهند.

بی‌شک، همان‌طور که رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در پیام خود خاطرنشان کردند، «قیام و جنبشی که امروز در سرتاسر میهن جریان دارد امتداد همان ایستادگی سرخ فام است و کانونهای شورشی و پیشگامان جنبش دادخواهی ادامه دهندگان راه همان قهرمانان هستند.» یادشان گرامی باد.
جوامع ایرانی در اروپا – هواداران مقاومت ایران
۲۹مرداد ۱۳۹۷

===============================================================================
اطلاعات پایه
بنا بر یک فتوای خمینی، بنیانگذار رژیم، در سال ۱۳۶۷در عرض چند ماه بیش از ۳۰هزار زندانی سیاسی که در حال گذراندن دوران محکومیت خود بودند به‌خاطر ایستادگی بر مواضع خود در دفاع از دموکراسی و حقوق‌بشر اعدام شدند. خمینی برای تسریع قتل‌عام هیئتهای مرگ سه نفره‌ای مشخص کرد که در سراسر ایران در دادگاههای چند دقیقه‌ای، زندانیان را محکوم به اعدام کردند. اعدام‌شدگان که اکثر آنها را اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران تشکیل می‌دادند در گورهای جمعی دفن شدند. تا کنون هیچ تحقیقات بین‌المللی مستقلی در مورد این قتل‌عام صورت نگرفته است و آمران و مسببان این جنایت هولناک تحت حسابرسی قرار نگرفته‌اند.
در یک فایل صوتی که در سال ۱۳۹۵افشاء شد، آقای حسینعلی منتظری، که تا بهار ۱۳۶۸جانشین خمینی محسوب می‌شد،، در بحبوحه قتل‌عام به هیأت مرگ تهران صراحتاً گفت که این هولناک‌ترین جنایت جمهوری اسلامی در تاریخ آن است. خمینی در فروردین ۱۳۶۸منتظری را به‌خاطر اعتراض به‌ قتل‌عام عزل کرد و به‌ او نوشت که پس از من کشور را به‌ لیبرال‌ها و از طریق آنها به‌‌ مجاهدین تحویل خواهی داد. در ماه ژوئن بعد از مرگ خمینی، علی خامنه‌ای ولی‌فقیه رژیم شد.
در ماههای اخیر بسیاری از انجمنهای مدافع حقوق‌بشر مانند عفو بین‌الملل با انتشار گزارشاتی خواهان رسیدگی به پرونده قتل‌عام ۶۷شده و به افکار عمومی جهانی را به توجه عاجل به تخریب گورهای جمعی شهیدان قتل‌عام توسط رژیم آخوندها فراخوانده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر