کل نماهای صفحه

۲۴ اسفند ۱۳۹۵

ائتلاف قویتر علیه رژیم ایران -واحدهای نظامی پاکستان در مرز عربستان مستقر می‌شوند

ائتلاف قویتر علیه رژیم ایران -واحدهای نظامی پاکستان در مرز عربستان مستقر می‌شوند

قرار است نیروهای نظامی پاکستان در مرزهای جنوبی عربستان مستقر شوند. هدف مقابله با حملات شورشیان حوثی یمن است. اما قرار نیست از این نیروها برای نبرد در خارج از مرزهای عربستان سعودی استفاده شود.
Jemen Regierungstruppen erobern Hafenstadt Mocha am Roten Meer (Getty Images/AFP/S. Al-Obeidi)
خبر مربوط به استقرار نیروهای نظامی پاکستان در مناطق جنوبی کشور عربستان توسط سایت "میدل‌ایست‌آی" منتشر شده است.
استفاده از نیروهای نظامی پاکستان در جنگ یمن عملا چرخش جدیدی در جنگ خونین دو ساله این کشور است. جنگی که تا کنون باعث مرگ حدود ۱۰ هزار نفر شده و دست کم ۴۰ هزار مجروح بر جای گذاشته است؛ جنگی که پس از حمله شورشیان حوثی به صنعا توسط عربستان و متحدان عربش در منطقه آغاز شد.
ائتلاف ضد ایران
استقرار نیروهای نظامی پاکستان در مرزهای جنوبی عربستان سعودی در عین حال حلقه دیگری از زنجیر ائتلاف بزرگتری است که علیه ایران شکل گرفته است. عربستان سعودی آشکارا اعلام کرده است که همه تلاش خود را برای محدود کردن دامنه نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه به کار خواهد گرفت.
مقابله با شورشیان حوثی یمن، که از حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران برخوردارند، جدا از تلاش‌هایی نیست که در سوریه و عراق برای محدود کردن نفوذ ایران شروع شده است.
نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل آشکارا گفته است که هدف از دور جدید گفت‌وگوهای صلح سوریه در ژنو بیرون راندن نیروهای ایران از سوریه است.
Jemen Waffenruhe (Getty Images/AFP/M. Huwais)
یک رزمنده حوثی در یمن
عربستان سعودی تلاش دارد ائتلاف گسترده‌ای از کشورهای سنی‌مذهب علیه ایران شکل دهد. مقدمات چنین ائتلافی سال گذشته در جریان سفرهای دیپلماتیک مقامات عربستان به کشورهای مسلمان فراهم شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر