کل نماهای صفحه

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

ولایتی در مصاحبه اش حالات کسی را داشت که در تاریکی از وحشت وترس سوت میزد- تهدیدات رئیس جمهور آمریکا تاثیری ندارد


ولایتی  در مصاحبه اش حالات کسی را داشت که در تاریکی از وحشت وترس سوت میزد-  تهدیدات رئیس جمهور آمریکا تاثیری نداردولایتی در گفت‌و‌گو با روزنامه لوموند و شبکه فرانس 24:

تهدیدات رئیس جمهور آمریکا تاثیری ندارد/ آزمایش‌های موشکی ایران ادامه خواهد داشت

ولایتی رییس باصطلاح مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص گفت: از ابتدای انقلاب ایران تمامی رؤسای جمهور آمریکا رویکرد منفی در قبال ایران داشتند.

ولایتی که در هذیانگوئی وفراموشی وخرفتی سر آمد همه دیگر سران نظام وخامنه ای است .
مستمر میگفت ما نمیترسیم ما نمیترسیم  همیشه اینجور بوده است .
او که غم از دست دادن خوان نعمت 16 ساله آمریکا وخصوصا دوره اوباما را پنهان نمیکرد ، سعی میکرد با وارونه گوئی وانمود کند که همه روسای جمهورهای آمریکا با ما خوب نبودند
اما او سریع رد شد که خبرنگار بیشتر روی رابطه اوباما که شریک سرگوب قیام 88 بود ومردم در خیابان شعار میدادند اوباما اوباما  تو با مائی یا با ملا .
ولایتی سریع رد شد تا نگوید چه خدمتی را اوباما وبوش در روی کار آوردن مالکی در عراق به آنها نمود تا مجاهدین را نابود کند ولی نتوانستند موفق شوند یا چه دست بازی برای معامله اتمی به خامنه ای داد که بتوانند بیش از نیم ملیون زن وکودک سوری را قتل عام کنند ویا چه دست بازی ویا چه اغماضی اوباما کرد تا حوثی ها بتوانند کودتا کنند ویا حزب الله بتواند قدرت بگیرد ودر داخل هم قیام 88 را سرکوب نماید ولایتی نگفت تا کجا خوان نعمت اوباما توسط لابی ها در کاخ سفید برای خامنه ای ونظام خون ریز ولایت فقیه گسترده بود که تنها یک قلم تریتا پارسی لابی ومخلص ولایت فقیه 33بار به کاخ سفید رفت وآمد داشت یا بیش از 20 نفر از لابی ها ودلالان ولایت فقیه در کاخ سفید مشغول رتق وفتخ امورات برای ادامه حکومت خامنه ای بوده اند
ببینید ولایتی چی گفت

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با روزنامه لوموند و شبکه فرانس بیست و چهار اظهار داشت: تهدیدات رئیس جمهور جدید آمریکا بر ما تاثیری ندارد.

وی افزود: از ابتدای انقلاب ایران تمامی رؤسای جمهور آمریکا رویکرد منفی در قبال ایران داشتند.
در عین ولایتی قدم به قدم وحشت وکلافگی خود وولایت فقیه را از اقدامات ویا تهدیدات رئیس جمهور جدید آمریکا ابراز میکرد از جمله در برابر سئول زیر
یعنی در مورد اینکه آیا همزمان با تحریم های جدید آمریکا علیه ایران پس از ممنوعیت سفر اتباع ایرانی به آمریکا و تلاش برای وارد کردن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست سازمان های تروریستی، ایران وارد مرحله جدیدی از رویارویی با آمریکا شده است، گفت: ما به این تهدیدات عادت کرده‌ایم و به آن اهمیت نمی‌دهیم.

ولایتی در حالی که حسرت بدل روسای جمهورهای قبلی خصوصا اوباما بود بنوعی فرق ترامپ با بقیه را بنوعی برجسته کرد که بقیه روسای جمهور نه تنها هیچ چیزی نمیگفتند بلکه برعکس امدادهای غیبی برایمان میفرستادند در رابطه با ترامپ گفت او اینجوری نیست وعلیه ما موضعگیری های شدید وتهدیدها وتحریم های جدیدی وضع کرده وعلنا هم حرفهایش را علیه ما میزند
ولایتی اینجوری اضافه کرد:
دونالد ترامپ از شیوه روسای جمهور پیشین آمریکا تبعیت می‌کند که همگی از زمان انقلاب اسلامی ایران رویکرد منفی در قبال ایران داشتند. ترامپ نیز یکی از آنهاست. تفاوت ترامپ با روسای جمهور پیشین این است که آنها پشت پرده عمل می‌کردند اما ترامپ آنچه فکر می‌کند به زبان می‌آورد. ما از این تهدیدات نگران نیستیم. هرچه که او به زبان می‌آورد تاثیری در روابط ایران و آمریکا ندارد.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با اشاره به اقتصاد مقاومتی،در حالی که خود عظما از تحریم ها مینالد ومیگوید ما را دارند خفه میکنند به پوشالی که به نام  اقتصاد مقاومتی متمسک شد   تصریح کرد: ما اقتصاد مقاومتی را که توسط رهبر معظم مطرح شده است را راه حلی برای همه مشکلات از جمله تحریم‌ها می‌دانیم.
در صورتی که جا جای حرفهایش سعی میکند بگوید روی ما فشار نیست ولی نفهمیده اذعات میکند که فشار زیادی روی ما هست ولی ما فشار پزیریم تا شاید چاره ای بیابند.
ولایت علاوه بر این فشارها از دست کنگره شکار بود که گنگره ما را بیچاره کرده وگویا کار دیگری ندارد
وی در عین حال که تضادهای آمریکا واسرائیل ومنطقه وحتی اروپا با رژیم بالا گرفته است با مظلوم نمائی سعی کرد بین اروپا وآمریکا شکافی بیندازدواز این شکاف احتمالی ویا تاکتیک از این درخت تا آن درخت سعی کرد ،شاید فرجی حاصل شود.
به گفته ولایتی ایران پتانسیلی بالا، تاریخی طولانی، تمدن عمیق و فرهنگ بالا دارد و آماده رویارویی با همه این فشارهاست.
وی در این گفت‌و‌گو اظهار داشت: به نظر می‌رسد کنگره و سنای آمریکا کاری بهتر از تصویب قانون علیه ایران ندارند. این در زندگی ما تاثیری ندارد. ما می‌خواهیم خودمان باشیم و روی پای خودمان بایستیم. ما آماده داشتن رابطه با همه کشورها هستیم که به این کار علاقه‌مند هستند و این ارتباط بر مبنای احترام متقابل و قانون خواهد بود. در این میان آمریکا و اسرائیل استثنا هستند.
وی در عین حال یادآور شد: آنچه ترامپ انجام می‌دهد مانع از آن نمی شود که کشورها روابط خود را با ایران گسترش دهند که از این میان می‌توان به فرانسه اشاره کرد. به تازگی وزیر خارجه فرانسه با هیات همراه به ایران سفر کرده است.
ولایتی با زیرکی در حالی که سعی میکند ترس خود را پنهان کند میکوشد اوضاع را خاص ایران نکند وبگوید ترامپ با همه سر جنگ دارد در صودتی که در همین مدت اخطارهای شدیدی به ایران داده وبا اروپا وژاپن وانگلیس و...به گسترش روابط پرداخته است

ولایتی در پاسخ به این سوال که این تنش تا کجا پیش خواهد رفت در حالی که برخی حتی از احتمال وقوع جنگ خبر می دهند، گفت: ترامپ متخصص بیان موضوعات متناقض است. امروز چیزی می‌گوید و فردا سخن دیگری بر زبان می‌آورد.
ولایتی در حالی که خجالت میکشد دست دوستی بطرف ترامپ دراز کند به زبان دیگری این کار را کردببینید
به اعتقاد رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، ترامپ نمی‌خواهد دوستی برای خود چه در آمریکا و چه خارج از این کشور باقی بگذارد؛ وی در مورد اتحادیه اروپا بدگویی کرده است و آن را بی فایده دانسته است، وی به فرانسه توصیه می‌کند همانند انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود. از ایتالیا نیز چنین چیزی می‌خواهد.
وی افزود: ترامپ از ناتو انتقاد می‌کند و می‌خواهد منحل شود. از ژاپن، آلمان و چین هم انتقاد کرده است. ما باید به دنبال کشوری بگردیم که دونالد ترامپ با آن سر جنگ ندارد و از آن به عنوان نمونه یاد کنیم وگرنه ترامپ با همه کشورها و اتحادیه‌ها درگیری دارد مگر چند مورد استثنا. به علاوه مشخص نیست موضعی که امروز دارد فردا هم داشته باشد. مردم کم کم عادت می‌کنند به سخنان وی گوش بدهند و انتظار عمل نداشته باشند.
در رابطه با موشک پرانی های خامنه ای که جهان یک پارچه واکنش نشان داده بطور وحشت آلودی سعی کرد نشان دهد که کاری که جدید باشد صورت نگرفته وبنوعی نشان داد وبیان کرد که بابا چرا عصبانی شدید ما از غلط کرده پشیمانیم که بی فایده بود 

ولایتی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فرانس 24 که آزمایش موشکی ایران از دیدگاه آمریکا نوعی اقدام تحریک آمیز بود. آیا آزمایش جدیدی صورت خواهد گرفت؟ اگر پاسخ مثبت است این آزمایش چه زمانی و با چه هدفی خواهد بود، گفت: هدف این آزمایش‌ها تقویت توان دفاعی ایران است.
ولایتی سعی کرد نفت ریخته را نذر امام زاده خمینی کند وگفت خامنه ای گفت بمب اتم حرام است.


ولایتی با بیان اینکه ما به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نیستیم، خاطرنشان کرد: تسلیحات هسته‌ای طبق فرمان رهبر معظم ایران تحریم شده است.
در رابطه با برجام خواست پای اروپا را وسط بکشد ولی با دست پاچگی از آن رد شدوگفت ما ضرر نمیکنیم اروپا ضرر میکند

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش خبرنگار لوموند مبنی بر اینکه ترامپ در جریان کارزارهای انتخاباتی خود وعده داد توافق هسته‌ای با ایران را پاره خواهد کرد و تبعات چنین اقدامی از سوی آمریکا چه خواهد بود، گفت: اگر ترامپ برجام را برهم بزند این غربی ها هستند که ضرر می‌کنند.
در مورد منطقه با یک فقره عقب نشینی در حالی که دیگر از عربده کشی های قبلی خبری نبود سعی کرد دل عربستان را بدست بیاورد و گفت
ما طالب تنش با عربستان سعودی و هیچ کشور دیگری نیستیم به ویژه اگر مسئله در مورد کشوری مسلمان و همسایه باشد.
ولایتی تاکید کرد: ما با عربستان سعودی از طریق خلیج فارس همسایه هستیم. هر دو کشور مسلمانیم. تا جایی که به ما مربوط می‌شود ما به دنبال تنش نیستیم. اگر ما به دولت قانونی عراق طبق خواست آن کشور کمک می‌کنیم عربستان سعودی نباید آن را علیه خود تصور کند. این ارتباطی به عربستان سعودی ندارد.
خلاصه عظما مشاور استراتژیک خود را فرستاده بود تا شاید دلواپسان نظام را مقداری دل داری بدهد وترامپ ودولت آمریکا را متوجه کند که با با ما قبول کردیم که شما اوباما نیستید اشتبا شد ما قصدی نداریم  وشما مواضع را مقداری نرمتر کنید که بی فایده بود 


هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر