کل نماهای صفحه

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

ترامپ به رهبران ایران هشدار داد که با آتش بازی نکنند


ترامپ به رهبران ایران هشدار داد که با آتش بازی نکنند


mediaدونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکاAP
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در صفحۀ توئیترش نوشت که جمهوری اسلامی ایران با آتش بازی می کند و اینکه رهبران تهران متوجه نیستند که تا حد رییس جمهوری پیشین آمریکا، باراک اوباما، با آنان مهربان بوده است. دونالد ترامپ سپس تأکید کرده است که این "مهربانی" در قبال تهران شامل حال او نمی شود.
درپی هشدار رسمی دولت آمریکا علیه ایران پس از آزمایش اخیر موشکی این کشور، دونالد ترامپ به کارگیری گزینۀ نظامی را علیه حکومت اسلامی ایران منتفی ندانست، هر چند وزارت دفاع آمریکا از هر گونه اظهار نظر در مورد نیات واقعی رییس جمهوری این کشور در قبال جمهوری اسلامی خودداری کرد.
در واکنش به این تهدیدها، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران، گفت که این کشور نسبت به تهدیدهای آمریکا بی تفاوت است.
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، "جف دیویس"، در اظهاراتی جداگانه گفت که حکومت ایران همانند گذشته امروز نیز مرتکب اعمال نگران کننده ای می شود.
همزمان با اعلام رسمی هشدار و تهدید اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران، دولت واشنگتن تصریح نمود که مجازات های تازه ای را علیه برخی افراد و شرکت های درگیر در برنامۀ موشکی ایران اعمال می کند، بی آنکه این مجازات ها توافق اتمی با این کشور را زیر سئوال ببرد. با این حال، مجازات های جدید نخستین اقدام دولت ترامپ علیه حکومت اسلامی ایران است.
در تهران بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران، اظهارات رهبران آمریکا را در قبال ایران "بی اساس، تکراری و تحریک کننده" خواند. سردار حسین سلامی، قائم مقام فرماندۀ سپاه پاسداران ایران، گفت که این نیروی نظامی آزمایش های موشکی اش را با قدرت ادامه می دهد و هیچ نگرانی نیز بابت تهدیدهای نظامی آمریکا به دل راه نمی دهد.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر