کل نماهای صفحه

۲۵ فروردین ۱۳۹۷

ساعت شمار،حملات مشترک نظامی آمریکا، فرانسه و انگلستان به رژیم اسد؛ اد رویس خواستار اقدام بیشتری علیه رژیم اسد شد

ساعت شمار،حملات مشترک نظامی آمریکا، فرانسه و انگلستان به رژیم اسد؛ اد رویس خواستار اقدام بیشتری علیه رژیم اسد شد

حملات مشترک نظامی آمریکا، فرانسه و انگلستان به رژیم اسد
حملات مشترک نظامی آمریکا، فرانسه و انگلستان به رژیم اسد
این خبر به‌روز می‌شود
ساعت:0904
وال استریت ژورنال: یک پیام “بازدارنده” به سوریه
وال استریت ژورنال  نوشت: حمله نظامی جمعه شب توسط آمریکا، فرانسه و انگلستان یک پاسخ ضروری به رژیم اسد بود. سؤال این است که آیا این یک تلاش منفرد جهت مجازات اسد است و یا پیش‌درآمد یک استراتژی بزرگتر برای مقابله با تلاش محور اسد-روسیه-رژیم ایران جهت مسلط شدن بر خاورمیانه 
به نوشته وال استریت ژورنال بشار  اسد و بیش از همه حامیان او یعنی رژیم ایران و روسیه باید بدانند که آنها به‌خاطر حمایت از رفتار اسد بها خواهند پرداخت...آنها سرمایه‌گذاری زیادی روی اسد کرده‌اند که بخواهند عقب بکشند مگر این‌که فکر کنند که بهای بیشتری خواهند پرداخت. برای بازداشتن واقعی بیرحمی و حفاظت از منافع آمریکا، دونالد ترامپ باید استراتژی بزرگتری به‌جای یک حمله یکبارهٴ نظامی داشته باشد.
ساعت: 0900
اد رویس طی بیانیه‌یی خواستار اقدام بیشتری علیه رژیم اسد شد
  اد رویس رئیس کمیته امور خارجی  کنگره آمریکا طی بیانیه‌یی درباره حمله  به سوریه خواهان اقدامات بیشتر علیه رژیم اسد شد. در این بیانیه آمده است:‌ «دولت موظف به اقدام محدود، در هماهنگی با متحدانمان، برای حسابرسی از اسد برای استفاده از سلاحهای شیمیایی است. هفته آینده، این کمیته یک جلسه درباره سیاست ایالات متحده برای منطقه برگزار خواهد کرد و دولت باید به‌طور کامل استراتژی خودش را برای ماههای آینده تعیین کرده و توضیح دهد. نیروی نظامی نمی‌تواند تنها وسیله پاسخ دادن به این جنایات باشد. ایالات متحده باید با سیاست قوی و فشار مالی جدی دخالت کند. به همین دلیل، سال گذشته، کاخ سفید تحریمهای جدید را علیه اسد و حامیانش اتخاذ کرد. سنا باید این قانون را به سرعت به میز رئیس‌جمهور منتقل کند.

ساعت: 0855
استقبال ترکیه از شروع حملات هوایی علیه  رژیم اسد
به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه از شروع حملات هوایی به رهبری آمریکا علیه  رژیم اسد استقبال کرد.  وزارت‌خارجه ترکیه اعلام کرد: عملیات فوری که توسط آمریکا، انگلستان و فرانسه علیه رژیم سوریه شروع شده واکنشی متناسب است.

ساعت: 0815
حمایت ناتو از حمله نظامی به سوریه
ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو  از حمله به سوریه حمایت کرد و گفت:‌ «من از اقداماتی که توسط آمریکا، انگلستان و فرانسه علیه سایتهای تسلیحات شیمیایی رژیم اسد شروع شده حمایت می‌کنم. اینکار توان این رژیم برای حملات بعدی علیه مردم سوریه را کاهش می‌دهد.
وی افزود:‌ ناتو مستمراً ادامه استفاده از  سلاح شیمیایی توسط رژیم اسد را محکوم کرده است. این  یک نقض آشکار قوانین و توافقات بین‌المللی است. کاربرد تسلیحات شیمیایی غیرقابل قبول است و کسانی که مسبب این حمله بودند باید مورد حسابرسی قرار گیرند.
دبیرکل ناتو تأکید کرد: ناتو استفاده از سلاح شیمیایی را به‌عنوان یک تهدید علیه امنیت و صلح بین‌الملل می‌بیند و بر این اعتقاد است که ضروری است از کنوانسیون تسلیحات شیمیایی حفاظت کرد. برای اینکار نیاز به یک پاسخ جمعی و مؤثر توسط جامعه بین‌الملل  است.

ساعت: 0810
انهدام برخی پایگاههای حزب‌الله لبنان در سوریه
خبرگزاری سپاه پاسداران ـ فارس 25فروردین 97 گزارش داد:  پایگاهها و مراکز تحت اختیار حزب‌الله لبنان از مناطقی است که در حملات بامداد امروز هدف قرار گرفته است.
انبار‌های مهمات ارتش رژیم سوریه در 15مایلی مرکز استان حمص توسط 4فروند جنگنده انگلیسی بمباران شد.
پایگاههای گارد ریاست‌جمهوری و لشکر چهارم ارتش سوریه در اطراف دمشق که مسئولیت حفاظت از پایتخت سوریه را بر عهده‌ دارند هدف حمله قرار گرفتند.
تلویزیون فاکس‌نیوز نیز  خبر داد:‌ در جریان حملات 100موشک کروز به مراکز و پایگاههای اسد شلیک شد.
خبرگزاری تاس روسیه گفت وزارت دفاع روسیه اعلام کرد هیچیک از هواپیماهای آمریکا وارد حریم دفاع هوایی روسیه نشده‌اند.

ساعت: 0805
فرانسه: اسد تردیدی در نقض قانون بین‌المللی از خود نشان نداده است
ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه  طی سخنانی در کاخ الیزه گفت:‌ فرانسه در متابعت از حرفهایمان، در متابعت از مسولیتمان و در هماهنگی با متحدانمان عمل کرده است. وی طی بیانیه‌یی که از جانب امانوئل ماکرون  رئیس‌جمهور فرانسه صادر شده است،  گفت: رژیم اسد به‌طور عامدانه‌یی تصمیم به شکستن تابوی قرن بیستم گرفت که استفاده از تسلیحات شیمیایی بود.   اسد در نقض قانون بین‌المللی تردیدی از خود نشان نداده است. فرانسه سه موضوع فوری در حال پیشبردن دارد: از بین بردن برنامه تسلیحات شیمیایی، آتش‌بس در سراسر سوریه و برنامه خروج از  بحران.
وزیر دفاع فرانسه نیز   گفت ساعت 0300صبح نیروهای فرانسه  در هماهنگی نزدیک با نیروهای آمریکا و انگلستان اقدام به‌عملیات در سوریه کردند”... وی افزود: موشکهای کروز در هماهنگی نزدیک با شرکای آمریکایی و انگلیسی به‌سمت اهداف شلیک شدند…

ساعت: 0755
العربیه: فرودگاه المزه و مرکز پژوهشها در برزه و جمریا و مصیاف هدف حمله قرار گرفتند
تلویزیون العربیه  درباره حمله امروز به رهبری آمریکا  به سوریه گزارش داد:  این حملات فرودگاه المزه و مرکز پژوهشها در برزه و جمریا و مصیاف را هدف قرار داده است.
دیدبان حقوق‌بشر سوریه خاطرنشان کرد مرکز پژوهشهای علمی در محله برزه دمشق مورد هدف قرار گرفته است.
رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق‌بشر سوریه گفت: این حملات هوایی برخی از پایگاههای نیروهای رژیم اسد در دمشق را مورد هدف قرار داد.

ساعت: 0740
سی.ان.ان: پایگاههای هوائی و دریایی روسیه در حملات مورد اصابت قرار نگرفتند
آژانس خبری تاس روسیه گزارش کرد وزارت دفاع روسیه در بیانیه یی گفت حملات هوائی پایگاههای هوائی و دریایی روسیه را مورد اصابت قرار ندادند.
بنا به گزارش تاس این بیانیه گفت: هیچکدام از موشکهای شلیک شده وارد منطقه مسئولیت واحدهای هوائی فدراسیون روسیه در پایگاه دریایی تارتوس یا پایگاه هوائی حمیمیم نشدند.

ساعت: 0735
نخست وزیر استرالیا: حملات به رهبری آمریکا، پیام قوی است به سوریه و حامیان آن
نخست وزیر استرالیا از حمله آمریکا،انگلستان و فرانسه علیه رژیم اسد حمایت کرد و  گفت حملات علیه سوریه به رهبری آمریکا پیام واضحی برای رژیم بشار اسد در سوریه ارسال می‌کند که استفاده از تسلیحات شیمیایی تحمل نخواهد شد...
مالکوم ترنبول  طی بیانیه یی گفت به رژیم اسد نباید اجازه داده شود تا با مصونیت دست به چنین جنایاتی بزند...
وی افزود:  این حملات پیام واضحی را به رژیم اسد و حامیانش روسیه و رژیم  ایران می‌فرستد، که استفاده از تسلیحات شیمیایی تحمل نخواهد شد...

ساعت: 0733 
واکنش سراسیمه وزارت خارجه رژیم در قبال حملات نظامی به رژیم سوریه
وزارت خارجة رژیم آخوندی با سراسیمگی حملة موشکی به مواضع بشار اسد را محکوم کرد. در اطلاعیة وزارت خارجة روحانی آمده است: 
 «این تجاوز نقض آشکار قوانین و موازین بین المللی و نادیده گرفتن حق حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه است».
وزارت خارجة رژیم با نگرانی و برای تبرئة خودش افزوده است: «بر اساس موازین شرعی، قانونی و اخلاقی مخالف کاربرد سلاح های شیمیایی هستیم و در عین حال بهانه تراشی برای تجاوز به کشوری مستقل را به شدت غیر قابل قبول می‌دانیم.
بی شک آمریکا و متحدانش، که بدون وجود هیچگونه سند و مدرک اثبات شده ای و قبل از اعلام نظر نهایی سازمان منع و گسترش سلاح های شیمیایی علیه سوریه اقدام نظامی کرده اند و خود را در جایگاه قاضی و پلیس جهانی فرض کرده اند، مسئول تبعات و عواقب منطقه ای و فرامنطقه ای این ماجراجویی هستند و باید پاسخگوی پیامدهای آن باشند. 
رژیم در این اطلاعیه با نگرانی دست به دامن سازمان ها و نهادهای بین المللی شده و نوشته است: این اقدام خودسرانه و یکجانبه را قویا محکوم کرده و به رسالت تاریخی خود در قبال اینگونه رفتارها عمل نمایید.

ساعت 0720:
دبیرکل سازمان ملل‌متحد: هر گونه استفاده از تسلیحات شیمیایی انزجار آور است
آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل  متحد گفت: من از تمامی اعضای شورای امنیت خواهان اتحاد و انجام مسولیتها هستم. وی  افزود:‌ هر گونه استفاده از تسلیحات شیمیایی انزجار آور است. رنج و عذابی که باعث آن می‌شود مهیب و وحشتناک است. من بطور مکرر دلسردی خودم از شکست شورای امنیت در رسیدن به توافقی در مورد مکانیزم موثر حسابرسی به دلیل استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه را اعلام کرده ام. من از شورای امنیت سازمان ملل متحد مصرانه خواهان انجام مسولیتش در پر کردن این شکاف هستم. من به کار با کشورهای عضو برای کمک به رسیدن به این هدف ادامه خواهم داد.

ساعت: 0640
کانادا از حملات نظامی علیه رژیم اسد حمایت کرد
علاوه بر ناتو، کانادا هم از حملات نظامی علیه رژیم اسد حمایت کرد.
 جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، اعلام کرد از  حمله مشترک آمریکا، بریتانیا و فرانسه حمایت می‌کنیم.
روسیه از این حملات ابراز ناخشنودی کرد.
آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا، در بیانیه‌یی گفت: هشدارهای ما ناشنیده ماند. بار دیگر، ما داریم تهدید می‌شویم. هشدار داده بودیم چنین اقدام‌هایی بدون تبعات نخواهد ماند. همه مسئولیت این تبعات با واشینگتن، لندن و پاریس است.

ساعت: 0625
ناتو از حملات هوایی علیه رژیم اسد حمایت کرد
تلویزیون سی.ان.ان اعلام کرد حداقل یک کشتی جنگی آمریکا از دریای سرخ در عملیات شرکت داشت
ضربات مشترک آمریکا، فرانسه و انگلستان برای جلوگیری از استفاده از سلاح شیمیایی بوده است.
دبیرکل ناتو از حملات هوایی به مراکز نظامی بشار اسد حمایت کرد و جامعه بین‌المللی را به اقدام برای جلوگیری از استفاده از سلاحهای شیمیایی فراخواند.
نانسی پلوسی، رهبر دموکراتها در مجلس نمایندگان آمریکا گفت: حمله شیمیایی اخیر در سوریه یک جنایت جنگی بوده است. 

ساعت: 0618
وزیر دفاع انگلستان: اقدامات متحد پیام روشنی به رژیم سوریه 
وزیر دفاع انگلستان بیانیه‌یی در مورد حملات هوایی علیه  رژیم سوریه  منتشر و اعلام کرد:‌
 انگلستان  در "حملات دقیق علیه تأسیسات شیمیایی در سوریه"  به متحدان پیوسته است.
در این بمبارانها چهار جنگنده انگلستان برای حمله علیه یک پایگاه سابق موشکی در 15مایلی غرب حمص مورد استفاده قرار گرفته است، رژیم سوریه در این پایگاه ذخایر تسلیحات شیمیایی را نگهداری می‌کرد...
وزیر دفاع انگلستان گفت: جامعه بین‌المللی به‌طور قاطعی با نیروی نظامی قانونی و متناسب واکنش نشان داد. او ادامه داد: بگذارید این اقدامات متحد پیام روشنی به رژیم سوریه بفرستد.

ساعت: 0609
رئیس‌جمهور فرانسه: بعد از حمله شیمیایی مرز سرخ زیر پاگذاشته شده بود
امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه به‌دنبال حملات امشب علیه رژیم اسد با انتشار بیانیه‌یی اعلام کرد:  مرز سرخ تعیین شده توسط فرانسه در ماه مه 2017 زیر پا گذاشته شده است. لذا من امشب به نیروهای مسلح فرانسه به‌عنوان بخشی از عملیات بین‌المللی همراه با ایالات متحده و انگلستان  علیه ذخایر مخفی شیمیایی رژیم سوریه  فرمان دخالت دادم.

ساعت: 0600
خبرگزاری رویتر: حملات هوایی آمریکا، بریتانیا و فرانسه به سوریه
خبرگزاری رویتر 25فروردین97 گزارش داد:‌ نیروهای آمریکا، انگلستان و فرانسه صبح شنبه 25فروردین رژیم سوریه را با حملات هوایی زیر ضرب بردند که در پاسخ به یک حمله شیمیایی است که دهها نفر از مردم در هفته گذشته کشته شدند.
این بزرگترین مداخله نظامی توسط قدرتهای غرب در جنگ داخلی سوریه است.
پرزیدنت ترامپ اواخر جمعه این حمله را اعلام کرد. در حالیکه او صحبت می‌کرد انفجارها دمشق را تکان داد...
ترامپ طی یک سخنرانی تلویزیونی از کاخ سفید گفت من به نیروهای مسلح آمریکا دستور دادم تا حملات دقیق روی اهداف مربوط به توانایی‌های تسلیحات شیمیایی بشار اسد دیکتاتور را شروع کنند.
یک مقام آمریکا به رویتر گفت این حملات همزمان چند هدف را با موشکهای کروز تاماهاگ مورد حمله قرار داده‌اند.
یک شاهد عینی گفت منطقه برزه در دمشق مورد حمله قرار گرفته است که محل یک مرکز عمده تحقیقات علمی عمده می‌باشد.
ترامپ در رابطه با حمله شیمیایی که در سوریه شده گفت اینها رفتار یک انسان نیست بلکه جنایات یک هیولا است.
رویتر افزود: دونالد ترامپ کلمات تندی علیه روسیه و رژیم ایران که از حکومت اسد حمایت کردهاند بیان کرد.  
ترزا می‌ نخست وزیر انگلستان گفت او به نیروهای مسلح بریتانیا دستور داده تا حملات هوایی هماهنگ و هدفمند برای از بین بردن توان تسلیحات شیمیایی رژیم سوریه را شروع کنند. منظور وی از هماهنگ و هدفمند به حداقل رساندن تلفات شهروندی می‌باشد.

ساعت: 0519
استقبال سناتور مک‌کین از حمله به رژیم اسد
سناتور جان مک‌کین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا  بیانیه‌یی صادر کرد و از تصمیم  دونالد ترامپ برای حمله علیه رژیم اسد و  بعنوان  مجازات این رژیم قدردانی کرد.
سناتور مک‌کین همچنین از دونالد ترامپ خواهان "استراتژی همه‌جانبه یی" در رابطه با سوریه و خاورمیانه گردید.

ساعت: 0506
کنفرانس مطبوعاتی ژنرال جیمز متیس در پنتاگون درباره حمله به رژیم اسد
ژٰنرال جیمز متیس25فروردین97:
  هم‌چنانکه جهان مطلع است، مردم سوریه به واسطه وحشی‌گری طولانی‌مدت رژیم اسد، رنج بسیاری متحمل شده‌اند. در هفتم آوریل این رژیم تصمیم گرفت تا بار دیگر از هنجارهای انسانهای متمدن سرپیچی کند و با استفاده از سلاحهای شیمیایی برای کشتار زنان، کودکان و سایر بیگناهان، قانون بین‌المللی را به طور تام و تمام نادیده گرفت. ما و متحدانمان این جنایات را غیرقابل بخشش می‌دانیم.
فرمانده کل قوای ما، رئیس جمهور، طبق ماده دوم قانون اساسی از اختیار به کارگیری نیروی نظامی در آن سوی مرزها برای دفاع از منافع ملی مهم ایالات متحده برخوردار است، ایالات متحده دارای منافع ملی حیاتی در فجایع رو به وخامت در سوریه و مشخصاً بازدارندگی در رابطه با استفاده و گسترش سلاحهای اتمی است.
سال گذشته در واکنش نسبت به حملات شیمیایی علیه غیرنظامیان و برای علامت دادن به رژیم که استفاده از سلاحهای شیمیایی را متوقف کند ما پایگاه نظامی‌ای را که سلاحهای شیمیایی از آن شلیک شده بودند هدف قراردادیم.
امروز، ساعتهایی پیش، پرزیدنت ترامپ به ارتش آمریکا دستور اجرای عملیات را در هماهنگی با متحدانمان برای نابود کردن توانمندی تحقیق، توسعه و تولید سلاحهای شیمیایی رژیم سوریه   صادر کرد. امشب فرانسه، انگلستان و ایالات متحده اقدام قاطع برای نابود کردن زیرساختهای تسلیحات شیمیایی سوریه را اتخاذ کردند.
واضح است که رژیم اسد، سال گذشته پیام را نگرفت. این بار ما و متحدانمان ضربه سنگین‌تری وارد کردیم. ما با یکدیگر پیامی آشکار به اسد و دستیاران جنایتکارش دادیم. پیام این بود که آنها نباید حمله شیمیایی دیگری را انجام دهند چرا که مورد حسابرسی قرار خواهند گرفت.
هفتاد کشور تشکیل دهنده ائتلاف برای شکست دادن داعش متحد شده‌اند کماکان به هدف شکست دادن داعش در سوریه متعهد هستند. 
می‌خواهم تأکید کنم که این حملات، رژیم سوریه را هدف گرفته‌اند. برای اجرای این حملات، وقت زیادی صرف کردیم تا از تلفات غیرنظامی و خارجی، ممانعت کنیم.
ولی زمان است که تمامی کشورهای متمدن به فوریت متحد شوند تا با حمایت از روند صلح ژنو که از حمایت سازمان ملل برخوردار است، جنگ داخلی سوریه را به پایان برسانند.
در هماهنگی با کنوانسیون تسلیحات شیمیایی که استفاده از چنین سلاحهایی را ممنوع می‌کند، ما کشورهای مسئول را ترغیب می‌کنیم که رژیم اسد را محکوم کنند و در اراده مستحکم ما برای جلوگیری از به‌کارگیری مجدد تسلیحات شیمیایی به ما بپیوندند.

ساعت: 0443
حملات هوایی نیروهای حفاظت اسد و فرودگاههای نظامی را هدف قرار داد
حملات هوایی مشترک آمریکا، فرانسه و انگلستان،  تیپ 105نیروهای حفاظت ریاست‌جمهوری و فرودگاه نظامی المزه و مرکز پژوهشهای علمی در دمشق را که به تهیهٴ سلاح شیمیایی اختصاص داشت و هم‌چنین چندین انبار نظامی را  در حمص هدف قرار داد.
حملات هوایی هم‌چنین مرکز تیپ41نیروهای ویژه و هم‌چنین اهدافی در نزدیکی منطقهٴ قلمون شرقی را نیز منهدم کرده است.

ساعت: 0435
وزیر دفاع آمریکا: حملات برای تحلیل بردن ماشین جنگی اسد بود
جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا در یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی با ژنرال دنفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا گفت: حملات برای تحلیل بردن ماشین جنگی اسد بود. حملات امشب یک پیام واضح به بشار اسد بود، رژیم اسد سال گذشته پیام را نگرفته بود به همین دلیل این بار ما و متحدانمان شدیدتر حمله کردیم.
ژنرال دنفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا نیز گفت: ایالات متحده برای دوری از نیروهای روسیه در سوریه  اهداف را به‌طور خاصی شناسایی کرد.

ساعت: 0414
حملات علیه هواپیماهای رژیم سوریه، انبارهای نظامی و سایتهای شیمیایی است
سی.ان.ان گزارش کرد هواپیماهای انگلستان یک پایگاه نظامی سابق در نزدیکی حمص را که محل ذخایر شیمیایی است هدف قرار دادند.
مقامات آمریکایی می‌گویند: آن‌چه امشب دیدید پایان واکنش ایالات متحده نیست.
آسوشیتدپرس گفت:
در حالیکه ترامپ در کاخ سفید این حملات هوایی را اعلام می‌کرد انفجارها آسمان دمشق را روشن کرد.
ترامپ گفت آمریکا آماده است فشار بر اسد را حفظ کند تا جریان جنایتکارانه کشتار مردم خودش با تسلیحات شیمیایی که بلحاظ بین‌المللی ممنوع است خاتمه یابد.
ترامپ دو متحد اصلی سوریه، روسیه و رژیم ایران را به‌خاطر حمایت از دیکتاتورهای جانی به‌شدت مورد حمله قرار داد.  
این دومین دستور ترامپ برای حمله به سوریه است. از آنجا که تضمینهای بار اول جواب نداشته است این بار حمله‌یی فشرده به اهداف صورت می‌گیرد تا توان اسد برای انجام مجدد چنین حملات شیمیایی از بین برود و به این منظور هواپیماهای رژیم سوریه،  انبارهای  نظامی و سایتهای شیمیایی را منهدم می‌سازد.

ساعت: 0357
رئیس‌جمهور آمریکا:‌ حملات تا توقف استفاده از تسلیحات شیمیایی ادامه می‌یابد
رئیس  جمهور آمریکا گفت اقدامات ادامه داری علیه رژیم سوریه تا زمانیکه استفاده از تسلیحات شیمیایی را متوقف کنند، جریان خواهد داشت.
رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد: استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را هرگز تحمل نمی‌کنیم
امانوئل ماکرون گفت:‌ فرمان شرکت در حملات علیه رژیم سوریه همراه با آمریکا و انگلستان  را صادر کردم.
وزارت دفاع انگلستان اعلام کرد هواپیماهای تورنادوی این کشور در حملات هوایی به مراکز سلاح شیمیایی بشار اسد شرکت دارند.
خبرنگار الجزیره گفت: حملات فقط شامل نیروهای بشار اسد نیست و ممکن است نیروهای رژیم ایران هم هدف قرار گیرند.

ساعت: 0350
حملات مشترک نظامی آمریکا، فرانسه و انگلستان به رژیم اسد
به گزارش خبرگزاریهای بین‌المللی صدای انفجارهای بزرگ در دمشق شنیده می‌شود که نتیجه حملات مشترک نظامی آمریکا، فرانسه و انگلستان است.
هدف از حملات نظامی در سوریه ممانعت از به کارگیری سلاح شیمیایی توسط بشار اسد است.
مقامهای پنتاگون می‌گویند: در حملات علیه سوریه از هواپیما و کشتیهای جنگی استفاده شده است.
ترزا می‌ نخست وزیر انگلستان اعلام کرد به نیروهای مسلح این کشور اجازه داده است که حملات هماهنگی شده‌یی را به منظور کاستن از تواناییهای بشار اسد انجام دهند.
ترزامی‌ گفت: هیچ جایگزینی برای استفاده از  نیروی نظامی علیه رژیم سوریه وجود ندارد.
تلویزیون فاکس‌نیوز گزارش داد: گزارشهای رسیده از صحنه حاکی از آن است که تأسیسات شیمیایی اسد در حوالی دمشق هدف قرار گرفته است.
نیویورک دیلی نیوز آمریکا نوشت: رئیس  جمهور آمریکا گفت اقدامات ادامه داری علیه سوریه تا زمانیکه استفاده از تسلیحات شیمیایی را متوقف کنند، جریان خواهد داشت.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر