کل نماهای صفحه

۲۸ تیر ۱۳۹۷

هیأت آمریکا در ترکیه دنبال تشدید تحریم رژیم ایران

هیأت آمریکا در ترکیه دنبال تشدید تحریم رژیم ایران

وزرای خارجه آمریکا و ترکیه - آرشیو
وزرای خارجه آمریکا و ترکیه - آرشیو
هیأتی از وزارتخانه‌های خزانه‌داری و خارجه آمریکا برای بستن شکافهای تحریم رژیم ایران با مقامهای ترکیه ملاقات می‌کند.
به گزارش خبرگزاری رویتر یکی از مقامهای وزارت‌خارجه ترکیه از سفر هیأتی از وزارتخانه‌های خارجه و خزانه‌داری آمریکا به آنکارا برای دیدار با مقامهای ترک و مذاکره بر سر تحریمهای آمریکا علیه رژیم ایران خبر داد.
یک مقام رسمی که هویت وی اعلام نشده است گفت:‌ این هیأت که به‌تازگی با مقامهای هند در این زمینه دیدار و گفتگو داشته، روز جمعه وارد آنکارا خواهد شد.
به گفته وی، این هیأت با افرادی از مؤسسات مالی مرتبط با تحریمهای ایران و نیز وزارتخانه‌های دارایی و خارجه دیدار خواهد داشت.

تمرکز مذاکرات در ترکیه روی تحریم رژیم ایران
 

رویتر افزود: یکی از سخنگویان سفارت آمریکا در ترکیه نیز مذاکرات میان طرفین در روز جمعه و تمرکز آن بر تحریمهای ایالات متحده علیه ایران را تأیید کرده است.
این هیأت در حالی به ترکیه سفر کرده که اوایل تیرماه سال، وزیر خارجه ترکیه در واکنش به اقدام مقامهای آمریکا که از دیگر کشورها خواسته‌اند واردات نفت از ایران را قطع کنند، گفت آنکارا هم‌چنان به روابط تجاری خود با ایران ادامه خواهد داد.
مولود چاووش اوغلو در مصاحبه‌یی تلویزیونی گفته بود: «اگر تصمیمات ایالات متحده با هدف برقراری صلح و ثبات باشد، ما از آن حمایت می‌کنیم، اما مجبور نیستیم که از همه تصمیمات آنها تبعیت کنیم. معنای متحد بودن این نیست که تصمیمات آنها را مو به مو اجرا کنیم.»
مقامهای وزارت‌خارجه آمریکا پیش از این تأکید کرده بودند که واشنگتن تلاش می‌کند تا آبان سال جاری که تحریمهای آمریکا علیه تهران از سر گرفته می‌شود، صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

هیأت آمریکایی قبل از ترکیه در هند

هیأت وزارت خزانه‌داری و خارجه آمریکا قبل از ترکیه به هند سفر کرد و از آن کشور خواست واردات نفت ایران را قطع کند. همچنین سفیر آمریکا در سازمان ملل در جریان دیدار با نخست‌وزیر هند، خواستار کاهش وابستگی دهلی‌نو به نفت ایران شد.
نیکی هیلی گفته است که نخست‌وزیر هند، نارندرا مودی «کاملاًً از مواضع ما در مورد ایران آگاهی دارد و سؤالی در این باره نپرسید. انتقادی هم نداشت. شرایط را فهمید هم‌چنان که می‌داند روابط هند و ایالات متحده قدرتمند است و لازم و شایسته است که به همین شکل باقی بماند.»

مطالب مرتبط

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر