کل نماهای صفحه

۲۶ تیر ۱۳۹۷

رژیم ایران از طریق خاک عراق هم‌چنان برای بشار اسد سلاح ارسال می‌کند -  اشپیگل:

رژیم ایران از طریق خاک عراق هم‌چنان برای بشار اسد سلاح ارسال می‌کند -  اشپیگل:

رژیم ایران از طریق خاک عراق همچنان برای بشار اسد سلاح ارسال می‌کند
رژیم ایران از طریق خاک عراق همچنان برای بشار اسد سلاح ارسال می‌کند
"اشپیگل آلمان" روز دوشنبه ۱۶ژوئیه (۲۵تیر) با انتشار مقاله‌یی به قلم دومینیک پترز و کریستوف سیدو، به موضوع حمل جنگ‌افزار از سوی سپاه پاسداران برای پشتیبانی و حمایت از رژیم اسد پرداخته است.
نویسندگان مقاله مسیر زمینی حمل جنگ‌افزار از طریق خاک عراق به سوریه را "پل زمینی" انتقال سلاح به نیروهای اسد نامیده‌اند.
این مسیر زمینی از طریق عبور از مناطق مرکزی عراق امکان انتقال جنگ‌افزار برای ارتش اسد و شیعیان سوریه را فراهم می‌کند.
خبرنگاران اشپیگل می‌گویند رژیم ایران با استفاده از این "پل زمینی" موفق به ارسال سلاح بیشتر به سوریه شده است و در صورت خروج آمریکا از سوریه عملاً امکان حمل سهل‌تر سلاح را برای سپاه پاسداران ایجاد می‌کند.
پیش از ایجاد این "پل زمینی" رژیم ایران ناگزیر بود که از طریق هوایی جنگ‌افزار برای دولت اسد ارسال کند.
کنترل حمل هوایی سلاح و جنگ‌افزار برای ارتش اسراییل به‌مراتب سهل‌تر از حمل زمینی است.

 

استفاده از کامیونهای غیرنظامی برای انتقال سلاح به سوریه

رژیم ایران می‌تواند کامیونهای حامل سلاح را همراه با کامیونهای غیرنظامی روانه سوریه کند و از این طریق امکان رد‌گیری و انهدام این کامیون‌ها را دشوار سازد.
ارتش اسراییل تا کنون بارها حمل هوایی سلاح به سوریه را ردگیری کرده و موفق شده است پس از آن با حمله هوایی، این جنگ‌افزارها را منهدم کند.
نویسندگان گزارش اشپیکل با اتکا بر تحلیل کارشناسان نظامی غرب اعلام کرده‌اند که رژیم ایران با استفاده از نفوذ خود در عراق بر آن است تا بر حمل زمینی سلاح به مناطق مرزی سوریه و لبنان با اسراییل بیافزاید.
نویسندگان مقاله یاد شده بر اساس گزارشی که اخیراً در "وال‌استریت ژورنال" منتشر شده بود، نوشته‌اند که سرنخ حملات به آلبو کمال به اسراییل و ارتش آن کشور برمی‌گردد.

پایگاه آمریکا در تنف سوریه

تنف یک نقطه استراتژیک به‌شمار می‌رود. روستایی است در سوریه و در مرز این کشور با دو کشور عراق و اردن. از این‌رو، ارتش آمریکا در نبرد خود علیه داعش اقدام به ایجاد یک پایگاه نظامی در این روستا نمود.
اکنون خبر می‌رسد که آمریکا بر آن است تا آخرین پایگاه نظامی خود، یعنی پایگاه تنف را نیز برچیند.
روسیه بارها خواستار خروج نیروهای آمریکایی از تنف شده و حضور آمریکایی‌ها در این روستا را نقض حاکمیت دولت سوریه دانسته است.
نویسندگان مقاله به این باور رسیده‌اند که خروج آمریکا از تنف، راه ارسال جنگ‌افزار از سوی سپاه پاسداران برای نیروهای سوریه و همچنین حزب‌الله لبنان را تسهیل خواهد کرد.
نخست‌وزیر اسراییل پس از گفتگو با پوتین، روز یکشنبه ۱۵ژوئیه و پیش از آن که ترامپ برای دیدار و گفتگو با پوتین عازم هلسینکی شود، در تماس تلفنی خود از ترامپ خواست تا در زمینه پایان دادن به نفوذ و حضور نظامی ایران در سوریه اقدام کند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر