کل نماهای صفحه

۱۰ فروردین ۱۳۹۷

دفاعیه بقایی و افشای ناگزیر واقعیتهای تکان‌دهنده

دفاعیه بقایی و افشای ناگزیر واقعیتهای تکان‌دهنده

حمید بقایی
حمید بقایی
روز سه‌شنبه ۷فروردین ۹۷ سایت دولت بهار وابسته به رئيس‌جمهور سابق نظام محمود احمدی‌نژاد متن کامل لایحه دفاعیه حمید بقایی معاون وقت وی را درباره اتهام اختلاس میلیونها یورو و صدهاهزار دلار منتشر کرد.
تاریخ انتشار این لایحه دفاعیه ۷فروردین ۹۷ یعنی پس از صدور حکم و اجرایی شدن آن است.
در حال حاضر بقایی در زندان و به گفته هم‌فکرانش در اعتصاب‌غذا به‌سر می‌برد.
لایحه دفاعیه حمید بقایی خطاب به قضات دادگاه تجدیدنظر شعبه ۶۸ که تحت عنوان ادعای کذب تحویل ارز به وی از طرف سپاه قدس منتشر شده است، حاوی ۱۶بند بوده و در آن، بقایی ضمن رد اتهام اختلاس مالی مربوطه، با اشاره به صدور رای ۱۵سال حبس و جبران بیش از ۴۰میلیارد تومان اعتراض کرده و گفته است: ادعای سازمان اطلاعات سپاه مبنی بر تحویل چندمیلیون یورو و چندهزار دلار ارز بیت‌المال از طرف سپاه قدس بدون هیچ‌گونه مستنداتی (نظیر رسید) به اینجانب آن هم در تاریخ ۹۲/۵/۱۴ و زمانی که بنده مقام دولتی نبوده‌ام، ماجرایی است خیالی... جای بسی تأسف است که... ادعای شفاهی متناقض افراد، مورد استناد قاضی دادگاه قرار گرفته و علیه اینجانب رای اختلاس صادر می‌گردد!
اطلاعات سپاه... مدعی است که آقای سردار قاسم سلیمانی چندمیلیون یورو بی‌هیچ دلیل منطقی و بدون مستندات مالی و اخذ رسید در اختیار بنده جهت اهدا به سران کشورهای آفریقایی در تاریخ ۹۲/۵/۱۴ قرار داده‌اند و هم‌چنین اینجانب چند هزار دلار از وجوه سپاه قدس را که در اجلاس سران جنبش عدم‌تعهد در اختیار نمایندگان رئیس‌جمهور وقت قرار داده شده بود را اختلاس کرده ام! این در حالی است که بنده از رقمهای دقیق مورد ادعای آقایان نیز اطلاع دقیقی ندارم.
فارغ از این‌که این ادعاها اساساً صحت ندارند اما به فرض محال در این داستان ساختگی اولاً آیا بنده مقصرم یا آقای سردار قاسم سلیمانی به‌عنوان مقام مسئول مجاز در سپاه قدس و تحویل‌دهنده ارزهای مذکور؟!
اینجانب در ۹۲/۵/۱۴  که دولت یازدهم مستقر گردید، سمت و مقام دولتی نداشتم تا آقای سردار قاسم سلیمانی با توجه به جایگاه، توان و سطح دسترسی‌ام به سران کشورهای خارجی بخواهند میلیونها یورو را در اختیار بنده بسپارند تا به سران کشورهای آفریقایی بدهم».
همان‌طور که از متن لایحه دفاعیه بقایی هم می‌شود فهمید ظاهرا هیچ سند کتبی برای اثبات ادعای رد و بدل شدن میلیونها یورو و دلار و تومان وجود ندارد.
البته در همین متن کوتاه می‌توان به دنیایی از فساد و تبعیض و غارت و چپاول در نظام سراپا فاسد ولایت فقیه پی برد. نظامی که دست یک جوان گرسنه را به جرم سرقت یک گوسفند قطع می‌کند و زنان و مردانش اعضای بدنشان را برای چندصد یورو به فروش می‌رسانند چطور میلیونها یورو فقط جهت هدیه و رشوه به یک رئیس کشور آفریقایی برداشت می‌شود. البته آن هم معلوم نیست در مسیر چگونه توسط یکی از سپاهیان غیب می‌شود و اصلاً صدایش درنمی‌آید. الآن هم اگر موضوع جنگ و دعوای باندی نبود کسی خبردار نمی‌شد. از همین نمونه می‌توان فهمید هزاران نمونه مشابه در بیت خامنه‌ای و سپاه و سایر ارگانها و سران و مزدورانشان جابه‌جا شده و می‌شود و هیچ‌کس صدایش درنمی‌آید. این تنها گوشه‌یی از غارت اموال مردم و جنایت در حق کودکان و زنان و مردان میهن است که در دعوا و اختلاف بیرون زده است.
 ضمنا متهم استدلال هم می‌کند که اگر ادعای شهود در مورد رد و بدل شدن چنین حجمی از پول صحت دارد که به‌خاطرش بقایی را محکوم و زندانی کردند، پس چرا طرف دیگر اختلاس یعنی پاسدار سلیمانی محکوم نمی‌شود؟!
اضافه بر این واقعیات یک نکته دیگر در انتهای لایحه دفاعی بقایی وجود دارد که احمدی‌نژاد شخصاً به عهده گرفته است که این موضوع (یعنی رد و بدل شدن چنین پول هنگفتی) بین او و قاسم سلیمانی بوده و ربطی به بقایی نداشته است. یعنی این‌که داستان رشوه به سران آفریقایی و بقیه نفرات وجود داشته اما ربطی به بقایی نداشته است!
این تنها یک نمونه از موضوعاتی است که دم خروس آن تازه بیرون زده، اما هیچ‌کس جرات نزدیک شدن به آن را نداشته است،‌ چون لابد کار به مقامات بالاتر از رئيس‌جمهور نظام می‌کشد.
 به هر حال آن‌چه که از فحوای کلام طرفین برمی‌آید این است که هنوز حقایق خیلی زیادی باقی‌مانده که باید افشا شود.
 از جمله این‌که این همه پول چطور بی‌هیچ سند و مدرکی دست‌به‌دست می‌شود؟ این پول از کجا آمده است؟ از کیسه چه کسی خرج می‌شود؟ به جیب  چه کسی می‌ریزد...
آن‌چه روشن است این‌که این پول و هزاران نمونه مشابه از جیب مردم ستم‌کش و گلوی محرومان و تهی‌دستان توسط بازوهای کثیف ولایت فقیه با اسم «اسلام» دزدیده شده و برای رفاه سپاه قدس و بسیج و سایر پاسداران و حافظان ولایت فقیه و برای مقدمات اعمال تروریستی در سایر کشورها خرج می‌شود. بی‌علت نبود که مردم در همان روزهای اول قیام یک پارچه فریاد برآوردند که:
اسلامو پله کردین ـ مردم و ذله کردین
شعار هر ایرانی: مرگ بر خامنه‌ای روحانی

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر